TRT 1'in sevilerek takip edilen Gönül Dağı dizisi izleyicileri hem güldürmeyi hem de yaşanan olaylardan ibret aldırmaya devam ediyor.

Küçük dünyalarında büyük hayaller yaşayan Anadolu çocukları ve bunu gerçekleştirmek için tüm engellere göğüs geren 3 kuzenin hayatlarından kesitler sunan Gönül Dağı, geçtiğimiz hafta üçüncü sezonuna etkili bir şekilde başladı. Gülsim Ali İlhan'ın 2. sezon finalinde ayrılmasının ardından artık hikayede Dilek karakteri yer almıyor. Taner'in çocukluk aşkı ve eşi Dilek'in ölümü diziye hüzün getirir. Artık dizinin hayranları Nazlı Pınar Kaya'nın canlandırdığı Cemile'nin sağlığından endişe edecek.

nazlipinarkaya-gonuldagi-yk2

Gönül Dağı'nda bu hafta neler olacak? Dizinin yeni bölümünün ilk mesajı bu: Gedelli kasabasını tahliye etmemek için mücadele eden Taner, bakanlığın görevlendirdiği mühendislerin önünde duruyor. Taner, mühendisin engelini aşarak kasabanın yer değiştirmesini durdurabilecek mi?

Evlilik yıldönümleri Direk'in ölümüyle aynı zamana denk gelir ki bu Asuman'ı dehşete düşürür. Ramazan, durumu netleştirmek için Asuman'a ne gibi sürprizler hazırlayacak?

Dilek'in ölümünden etkilenen Kenan, sürekli kendini suçlayarak Elif'i kaybetmekten de korkar. Kenan, Ciritçi Abdullah ile çıktığı yolculuğun ardından ne karar verecek?

Veysel'in Ankara'ya iş gezisine gitmesinin ardından Cemile'de hastalığın belirsiz belirtileri görülmeye başlandı. Hastaneye gittiğinde hangi gerçeği öğrenecek?

Berk Atan, Semih Ertürk ve Cihat Süvarioğlu’nun başrolleri paylaştığı Gönül Dağı’nda diğer oyuncular şöyle sıralanıyor:

“Ecem Özkaya, Nazlı Pınar Kaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hazal Çağlar, Serkan Kuru, Hüseyin Sevimli, Çiğdem Aygün, Ulviye Karaca, Zümre Meğreli, Sait Seçkin, Güliz Aybay, Öznur Yağcı, Hande Nur Tekin, Sevilay Gültekin, Beril Karademir, Samet Arda Mercan, Ali Toptaş ve Sercan İnceer.”

Gönül Dağı yeni bölümüyle 10 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.00’de TRT 1’de...