Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanımız Sn. Yusuf Ziya Yılmaz Kahramanmaraş  il başkanlığını ziyaret etti. Gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yılmaz açıklamalarında şu ifdaeleri kullandı "Biz Maraş'ımıza Tabii çok sıkıntılı günlerde birlikte olmuştuk, bugün yaşama Sevincimizi yavaş, yavaş oluşturduğumuz normale döndüğümüz önümüze bakmaya yönelik Psikolojimizi derleyip toparladığımız Maraş'ta Sizleri böyle enerjik görmek beni çok mutlu etti.

Değerli basın mensupları bugün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Maraş’ımızda olmamın nedenleriyle başlayayım isterseniz; 31 Mart seçimleri bir yere seçimdi ve 31 Mart seçimlerinin bitiminden sonra yerel yönetimler Başkanlığı olarak bütün illerimize kazandığımız veya kaybettiğimiz illerimizi ziyaret ediyoruz. Bu illerimizde kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz, kaybeden arkadaşlarımıza da süreçte verdikleri mücadele için teşekkür ediyoruz onları tebrik ediyoruz ve önümüzdeki sürecin planlaması ile ilgili istişarelerde bulunuyoruz.

İllerimizi ziyaret etmemizin temel amacı bu ve 31 Mart seçimlerini de geride bırakmışlığın önümüze bakmamız gerekeninin Önümüzdeki gerektiğinin Önümüzdeki sürecinde planlamasında da hiç gecikmeksizin zaten teşkilatlarımız partimizin üst kademe yönetimi hızla zaten gerekli önlem ve tedbirleri alarak Önümüzdeki süreci planlama hızını giderek arttırıyor.

Hepinizin çok iyi bildiği gibi Bu ay sonunda Kızılcı hamamda yani önümüz bu haftanın sonunda Kızılcahamam'da bir milletvekilleri kampımız var Onu takip eden bir ay sonra yine Muhtemelen orada veya başka bir yerde henüz yerini tam belirlemedik belediye başkanlarımızın yine bir kampı olacak Orada da durum değerlendirmeleri yapacağız Ben bu amaçla Kahramanmaraş'ın Maraş’ımızdayım bu vesileyle bir kere Her şeyden önce 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden ihmal etmemek istiyorum onları Nur içinde yatsın Mekanları cennet olsun.

Bu şehri inşa etme bu şehri İhya etme yönünde onların ileri yaşta olanlarının mutlaka bu şehrin inşasında büyük emekleri vardır Allah onları nur içinde yatırsın biz onların bıraktığı emaneti değerli Bakanım milletvekillerimiz siz değerli teşkilat mensuplarımızla birlikte alınan derslerle ve Geleceğe yönelik olan da yapmamız gereken eksik yapmamız gerekenleri de eksiksiz yapmak üzere büyük bir Gayret ve mücadele içerisinde olarak onlara minnet borcumuzu Ödeyeceğiz bu vesileyle tekrar nur içinde yatsınlar Allah mekanlarını cennet etsin ailelerine de en içten dileklerimizle sabır niyaz ediyorum. Cenabı Allah'tan bu vesileyle bugün 27 Mayıs 27 Mayıs İhtilali'nin demokrasimize yapılmış olan o demokrasi tarihimizin Unutulmaz hadisesi olan 60 ihtilalini de seneyi devriyesi bu vesileyle Tabii 60 İhtilalinin sonucunda merhum Adnan Menderes Fatih'in Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan şehitlerimizi de minnet ve şükranla anmayı ihmal etmek istemiyorum onlara Allah rahmet eylesin" dedi.

sonucunda merhum Adnan Menderes Fatih'in Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan şehitlerimizi de minnet ve şükranla anmayı ihmal etmek istemiyorum onlara Allah rahmet eylesin" dedi.

Editör: Haber Merkezi