Sosyal belediyecilik anlayışıyla dar gelirli vatandaşlara destek sağlayan Gaziantep Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için öğrencilere 4.000 TL nakit desteği sağlayacak. Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep İl Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, bu müjdeli haberi paylaştı. Desteğin detayları ve kimlerin faydalanabileceği haberimizde.

ogrenci-4bin

GAZİANTEP 4 BİN TL ÖĞRENCİ DESTEĞİ

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında mesleki ve teknik lise kaydı yaptıran öğrenciler ile 10. sınıfta okuyan tüm öğrencilere 4.000 TL nakit desteği sağlayacak.

Ayrıca LGS sınavında %1'lik dilime giren tüm öğrenciler, 1. dönem için 3.200 TL, 2. dönem için 3.200 TL olmak üzere toplamda 6.400 TL nakit destek ödemesinden faydalanabilecekler.

GAZİANTEP 4 BİN TL ÖĞRENCİ DESTEĞİ NASIL ALINACAK?

Şehitkamil ilçesinde bulunan tüm mesleki ve teknik liselere kayıt yaptırmış öğrenciler, 1. dönem 2.000 TL, 2. dönem 2.000 TL olmak üzere toplamda 4.000 TL nakit desteğinden faydalanabilecekler.

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, öğrenci nakit destek ödeneği hakkında ayrıntılı bilgi ve ödeme detaylarını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu paylaştı: “Gaziantep, üreten bir sanayi şehridir. Ara eleman noktasında sıkıntı çeken bir şehir olması sebebiyle eğitimde özellikle meslek liselerini tercih eden yavrularımıza destek olabilmek maksadıyla velilerine yapılan eğitim desteğidir. Bunu senenin iki etabında yapıyoruz. Bir ilk dönem bir ikinci dönem olmak üzere velilerin hesabına aktarıyoruz ki çocuklarımızın hiç olmazsa eğitim alanında alacakları destek belediye tarafından desteklenmiş olsun.”

Gaziantep'te eğitim ve öğretime verilen öneme dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Sayın Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Daha önce milli eğitimimize Gaziantep eğitimine vermiş olduğu hem kitap destekleri için hem yardımcı kaynakları için hem spora dair sporcuya dair destekleri için teşekkür ediyorum. Daha önce yine meslek lisesi öğrencilerine burs verilmişti. Bunun için öğretmenlerimiz adına Öğretmenler Günü'nde geçen yıl bir okulu bağışlandı. İnşallah birkaç hafta içinde onun açılışı yapacağız. Bu zamana kadar verilen kırtasiye desteği için kendilerine çok teşekkür ediyorum.”