CHP’nin eski milletvekili Mustafa Balbay AK Parti hükümetindeki yaprak dökülmelerine bir yenisini ekleneceğini belirtirken sırada gönderilecek bakanın ismini verdi.

Cumhuriyet’e konuşan gazeteci Mustafa Balbay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün görevi bırakması ve yerine Bekir Bozdağ’ın getirilmesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gerekirse kabinede yeni değişiklikler yapabiliriz" açıklamasını masaya yatırdı.

AK Parti’DE DEĞİŞEÇECEK BAKANLAR BELLİ OLDU

Ankara’da konuşulan son kulis bilgilerini paylaşan Balbay AK Parti’de sırada gönderilecek bakanların listesini açıklarken “Yeni bir adım atılıyor gibi bir havaya yelteniyorlar” dedi.

Oluşan bu havayla AK Parti’de gönderilecek bakanları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Tarım ve Turizm Bakanı Bekit Pakdemirli olarak açıklayan Mustafa Balbay "Önümüzdeki dönem Kültür ve Turizm Bakanı'nın, Sağlık Bakanı'nın ve Tarım ve Turizm Bakanı'nın değişebileceğine yönelik yorumlar var. Yeni bir adım atılıyor gibi bir havaya yelteniyorlar. Ben de bu ortamda faturanın kesileceği kişilerden birinin Sağlık Bakanı olacağına inanıyorum." diye konuştu.

Mustafa Balbay'ın ortaya koyduğu isimler arasında uzun süredir tartışmaların konusu olan ve gönderileceği söylenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun olmaması dikkat çekti.