Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat saat 04.17'de 7.7 büyüklüğünde, saat 13.24'te ise Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Kent merkezi, Elbistan ve Pazarcık başta olmak üzere çok sayıda ilçede ciddi yıkım oluştu, yüzlerce bina yıkıldı. İki büyük depremle yerle bir olan Kahramanmaraş'ta yaralar sarılıyor.

Depremin ilk anından beri sahada olan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Kanal Maraş'a özel açıklamalarda bulundu.

Depremzedelerin yaralarının sarılmaya başlandığına işaret eden Görgel, Kahramanmaraş'ta konteyner talebinin ulaşıldığını kaydetti. Devletin tüm kurumlarının sahada olduğunu ve tüm teşkilat birlikte hep beraber Kahramanmaraş'ı yeniden ayağa kaldırılacağını vurguladı.

Tüm Türkiye'de seçim atmosferine geçildiğini ve bununla bilikte Kahramanmaraş'ta depremden sonra oluşan tabloyu ise şöyle özetledi:

"Depremin üzerinden 1 ay geçti. Aynı zamanda Tüm Türkiye'de depremle birlikte seçim atmosferine geçildi. Ancak Kahramanmaraş dahil 11 ilin kendine has bir durumu var. O yüzden seçim bizim için tabii biraz daha farklı bir planda. Önceliğimiz depremle alakalı süreci daha öncelikli olarak yönetmeye çalışıyoruz. Burada bu sürece katkı sunmaya çalışıyoruz. Bizim katkımız, teşkilatlar olarak vatandaşımızı yanında yer almak ve vatandaşımızın bu süreçteki eksiklerini ve daha bir Bu süreçten daha hızlı etkilenmeleri için o eksikleri kapatmayı önündeki irademiz, buna yönelik çok ciddi çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini elimizden geldiğince gücümüz yettiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Devletimiz ayrı yönden, biz teşkilatlar ayrı yönden. Tabii ki şükürler olsun Kahramanmaraş biraz daha bu noktada koordinasyonu güçlü ilerliyor. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Bey'in başkanlığında ciddi bir koordinasyon ekibi var. Devletimizin tüm kurumları burada. Onlarla beraber bizler de süreci katkı sunmaya çalışıyoruz. Tabii önümüzde Ramazan ayı var. Ramazan'ın birlik beraberlik ruhu ve bu sürecin daha güzel ilerlemesiyle birlikte bu bakımından önemli. İnşallah biz bu Ramazan ayında birliğimize beraberliğimize, inşallah daha güzel günlere vesile olmasını temenni ediyoruz.

Ona yönelik teşkilatlar olarak çalışmamız devam ediyor. Aynı zamanda dediğiniz gibi sizin de ifade ettiğiniz gibi seçim gündemi içerisinde ilerliyor. Orada aday adaylık başvurularını alıyoruz. İnşallah Çarşamba'ya kadar aday adaylık başvurularını alacağız. Son olarakta çarşamba günü o süreç bittikten sonra inşallah cumartesi günü temayüzümüzü yapacağız. Genel merkezimiz seçimle ile alakalı gündemi devam ettirecek. Bunun yanında sandıklarla ilgili seçmenlerle ilgili gündemimiz aynı şekilde devam ediyor. Teşkilatlar, Gençlik Kolları Kadın Kolları ve ilçe teşkilatları hepsi sağ olsunlar iyi bir motivasyonla çalışmalarına devam ediyor. Tabii dediğim gibi biz özellikle deprem gündeminden çıkmak istemiyoruz. Bu süreçte hem esnafımızın talepleri var. Onları gidermeye çalışıyoruz. Konteyner çarşılar kurmaya çalışıyoruz. Bir an önce işyerileriyle olan ilgili sürecin tamamlanması, bu noktada onlara verilecek desteklerin belirlenmesi, açısından irademizi ortaya koyuyoruz. Sanayicilerimizin tabii ki süreçleri var. Onları elimizden geldiğince o süreci katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın, emeklilerimizin konut ihtiyacı konteyner, ihtiyacı olan süreçler var onların şehri şehirde ki daha hızlı ilerlemesi için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Orada sağ olsunlar zaten devletimiz bu noktada çok ciddi manada hassasiyetle bu süreci yönetiyorlar. Bizler de eksiklik gördüğümüz yerleri iletmeye çalışıyoruz. Bir an önce vatandaşımızın deprem öncesi rutinine dönmesi noktasında elimizden gelen gayretin sarf etmeye çalışıyoruz.

Bilindiği gibi çok zor bir süreç yaşıyoruz. Muhakkak eksiklerimiz ve hatalarımız olacaktır. İnşallah bunları birlik beraberlik ruhu içerisinde kapatmaya çalışacağız. Bu süreci daha iyi yönetmek anlamında Bizler AK Parti teşkilatı olarak ne yapmamız gerekiyorsa ona ilişkin gayretimizi esirgemeden gecemizi günümüzde katarak bu sürece katkılarınızı sunmaya devam edeceğiz. Tüm teşkilatlarımızı Allah'a şükürler olsun sahada milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız sahada. Bu sürece dediğim gibi olumlu katkıda bulunmaya çalışıyorlar. Perşembe günü Sayın cumhurbaşkanımızla İnşallah şehrimizi teşvik edecekler. Sayın Cumhurbaşkanımız ilk iftarını Kahramanmaraş'ta vatandaşlarla beraber yapacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın İnşallah geldiğinde ayrı bir motivasyon oluyor tabi şehrimiz açısından da. Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş'a geldiğinden kente yapılan kontyener ve depremle ilgili tüm çalışmaları yerinde gözlemleyecek."