31 Mart yerel seçimlerine doğru ilerlerken, bugün AK Parti'nin Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Yener'in beklenmedik bir gelişme ile sosyal medya hesabından adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Bu önemli gelişme üzerine AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, esnaf gezisi sırasında basın mensuplarının sorusu ile onuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Görgel, Yener'in adaylıktan çekilme kararını "Her iki taraf için de hayırlı olması" olarak nitelendirdi.

Görgel açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, “Hayırlı olsun, hayırlısı olsun Rabbim hem Belediye Başkan adayımızın yolunu açık etsin, hem de partimiz için hayırlısı olsun bu süreç. Tabii orada kendisi bir böyle bir tasarrufta bulunmuş Ben de biraz önce haberdar oldum. Elbistan bizim en Önem verdiğimiz yerlerden bir tanesi, şehrimizin Kuzey tarafında en büyük nüfusa sahip ilçemiz.

Buranın etkileşimini Elbistan ve Afşin ile olan etkileşimi çok önemsiyoruz yani Kahramanmaraş'ın bu etkileşim içerisinde olmasını. Elbistan'da bize zenginlik katan bir ilçe yani Kahramanmaraş'ın gerçekten tüm unsurlarını içinde barındırıyor.

Bu anlamda oranın depremde de çok ciddi manada bir yıkımı söz konusu, Gerçekten hem Büyükşehir Belediyesi olarak Bizler de Göreve geldiğimizde hem de inşallah ilçe belediyemiz seçildiğinde biz de oraya çok ayrı bir önem vereceğiz.

İnşallah bu süreç hayırla sonuçlanır güzel bir şekilde sonuçlanır ben ama Abdullah Bey'in de yaklaşımını ve bende de telefonda görüştüler. Yaklaşımı çok güzel makul buldum. Davaya sadakatiyle, Cumhurbaşkanımıza sadakatini, partimize sadakatiyle güzel bir duruş sergiledi. Kendisi bu şekilde süreci bu dönemde noktalamış oldu tabii ki inşallah Elbistan içinde şehrimiz için de hayırlı olsun” dedi.