Optimar Araştırma, seçim öncesi çıkarılması beklenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda AKP iktidarının yaş sınırını kaldırmasına yönelik anket çalışmasını açıkladı.

Milyonlarca Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT) aylardır kendilerini ilgilendiren düzenlemelerin TBMM'ye gelerek yasalaşmasını bekliyor. Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep  Tayyip Erdoğan, EYT için başlatılan çalışmanın “nihai halini aldığını” açıklamasının üzerinden 2 hafta geçse de henüz EYT düzenlemesi meclise gelmiş değil. Seçim öncesi EYT sorunu çözüm beklerken, EYT'lilerin yaş şartının kaldırılmasına yönelik tepkilerini ölçen anket sonucu geldi.

Optimar Araştırma, AKP iktidarının EYT'de yaş şartının kaldırılması hakkında aldığı kararı seçmene sordu.

Optimar Araştırma'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; çalışmanın Türkiye genelini temsilen seçilmiş 26 ilde, toplamda 2 bin 1 kişi gerçekleştirildiği ifade edildi.

Meral Akşener: Bu ülkenin kuruluş ayarlarına dönmeye ihtiyaç var Meral Akşener: Bu ülkenin kuruluş ayarlarına dönmeye ihtiyaç var

EYT'de yaş şartının kaldırılmasını olumlu bulanların oranı yüzde 60.1 olurken; olumsuz bulanlar yüzde 29.1 oranında kaldı. Kararsızım diyen katılımcıların oranı ise yüzde 10.8 oldu.