Özellikle CHP Milletvekili Ali Öztunç ve Ak Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör arasında devam eden Büyükşehir Seçimi yarışı, halk arasında büyük bir ilgiyle takip ediliyor ve merakla bekleniyor. Yakın zamanda yaşanan bu değişim ve hareketlilik, CHP'nin Kahramanmaraş'ta yükselişini destekleyebilir ve partiye yeni bir ivme kazandırabilir. 

PARTİ İÇİ TARTIŞMA BİTTİ

Önceki dönem CHP İl Başkanı Esat Şengül’ün, “Etliye Sütlüye” karışmaması, tüm açıklamaları ve kamuoyunu bilgilendirme faaliyetlerini Onikişubat İlçe Başkanı olarak Ünal Ateş’in yapması kamuoyunda değişim rüzgarlarını iyice estirmişti. Öte yandan iddialara ve kulislere düşen bilgilere göre Esat Şengül’ün Vekil Öztunç ile bir süredir zıt gittiği ve CHP İl Örgütünün de Şengül destekçisi olduğu öne sürüldü. Şu anda il örgütü ve Öztunç arasında buzların erdiği ve yeni başkan ile yerel seçimlere hazırlanıldığı öğrenildi.

ÇOKLU BELEDİYE HEDEFİ

Merkez Sağın Kalesi olan Kahramanmaraş’ta CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un gayretli çalışmaları ve tutumu sayesinde 2019 yerel seçimlerinde 170 bine yakın oy almıştı. Sağın kalesi Kahramanmaraş’ta 2019 yerel seçimlerinde yüzde 67,60 AK Parti, yüzde 27,28 ise CHP oy alarak tarihinde ilk kez bir sol parti bu kadar yüksek seçim oyu almıştı. Şu anda sadece Nurhak belediyesi CHP’li iken, teşkilatın Mart seçimlerine önemli derecede hazırlık gösterdiği ve Büyükşehir dahil olmak üzere çoklu belediyeleri almak istediği biliniyor.

HAYRETTİN GÜNGÖR’ÜN OY KAYBI VE PR YAPMA ÇALIŞMALARI ŞEHRİ FELAKETE SÜRÜKLÜYOR

CHP’li Öztunç’un, Hayrettin Güngör aday ise ben tekrar adayım çıkışı sonrası, Büyükşehir için önemli bir çalışma alanı oluşturdu. Meclise Gıda kolisi göndererek büyük bir tepki çeken, ve Öztunç’un eleştirmesi ile iyice köşeye sıkışan Güngör’e rakip olarak Öztunç’un çıkması bekleniyor.