Havadis Maraş yazarı Abid vanlı, "Hayrettin Güngör’ün adı Büyükşehir için ilk dolaştığında, abovvv ne işi var Ankara’daki adamın, buradakiler kırıldı mı diye feryat figan edenler, iş resmileşip Tayyip Baba’nın açıklamasından sonra, siyasetin ve yağcı yalaka takımının, normal hareketlerinden olan çarklarını döndererek anında tornistan yaptılar" diye yazdı.

Hayrettin Güngör kimdir neyin nesidir kısmını ben atlıyorum. CV’si başta Havadis Maraş olmak üzere, haber portallarında ve sosyal medyada  yayınlandı. Kavuğumu teslim ettiğim Kanal Maraş Mustafa kardeşim zaten köşesinde yazmış, Nahirönü merkezli olduğunu beyan ederek bir çok  parazit yapacak yorumlara baştan noktayı koymuş.

İşte Havadis Maraş yazarı Abid Vanlı'nın yazsısı:

Meslekte ve insan ilişkilerinde, davranış bilimlerinde çok şey öğrendiğim Şirin Baba Mustafa Nuri’de, Kaptan tamam sıra oyuncularda diyerek  her satırına, her kelimesine imza atacağım bir yazıyı kaleme almış.

Benim vurgulamak istediğim konu, istemezükçüler…

Hayrettin Güngör’ün adı Büyükşehir için ilk dolaştığında, abovvv ne işi var Ankara’daki adamın, buradakiler kırıldı mı diye feryat figan edenler, iş resmileşip Tayyip Baba’nın açıklamasından sonra, siyasetin ve yağcı yalaka takımının, normal hareketlerinden olan çarklarını döndererek anında tornistan yaptılar.

Bu aslında normal.. Benim demek istediğim itiraz etmekte bu kadar acele edilmesi.

Adamın CV’sine itiraz edemeyenler, bu defa  Belediyecilik tecrübesi yok  teranesine başladılar.

Ey muhteremler.

Fatih Erkoç’un tecrübesi mi vardı.

Baştan beğenmeyenlerin bile son iki yılda çalışmalarını takdir ettiği, Allah var adam iyi işler yaptı, Mustafa Poyraz’ın 11 senede yapamadıklarını kısa sürede  gerçekleştirdi demeye başlamadılar mı?

Okuldan çıkar çıkmaz siyasete atılan Erkoç, partisinin her kademesinde görev alarak geldiği Büyükşehir koltuğunda da, gücünce bir şeyler yapmaya çalıştı.

Bırakın Belediyeciliği, devlet tecrübesi bile olmayan Erkoç Başkan, bu kadar işe imza attıysa, Belediyeciliğin kitabını yazan adam elbette ki boş işler yapmayacaktır.

Feryat figan edenlerin bir çoğu, vakti zamanından beri Ak  Partinin ekmeğini yemiş, nimetlerinden faydalanmış, arpalığım kesilecek endişesi taşıyanlardır.

Efendi olun dürüst olun adam olun, işinizi kibar yapın, yine ekmeğinizi yersiniz (Rızk Allah’tandır. Kul vesile olur)..

Abuk subuk hareketler ve söylemlerle, hem kişiliğinizi ayaklar altına almayın, hem de Başkan Erkoç’u zor durumda bırakmayın. Hem de Kahramanmaraş’ın geleceğini karartmayın.

Hayrettin Güngör’e gelince…

Kahramanmaraş'ta ağaca asılı erkek cesedi bulundu Kahramanmaraş'ta ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Dedik ya, adam Belediyeciliğin kitabını yazmış. Yazdıklarının yarısını fiilayata dökse, memleket ihya olur.

Çünkü; partisi iktidar, vekiller arkasında. Partinin etkili bir Genel Başkan yardımcısı arkasında.

Bize düşen destektir.

Hayrettin Güngör’ün yapması gereken, Şirin Baba’nın dediği gibi; ekibini ve kadrosunu sağlam kurması,  memleketini bilen tanıyan insanları iş başına getirmesi, müteahhit yalakalarına sen biraz dinlen kardeşim demesidir..

Olan olmuştur. Aday belirlenmiştir. Bu saatten sonra hatice değil netice önemlidir..

Fatih Erkoç Başkana yaptıklarından dolayı teşekkür eder, Hayrettin Güngör’e başarılar dileriz.