Enflasyonun arttığı ülkeler açıklandı. Türkiye bu ülkeler arasında ilk 10'da yer aldı. İşte detaylar...

Artan fiyatlar, hayat pahalılığı ve giderek büyüyen enflasyon rakamları. Türkiye'de yaşayan vatandaşlar hızla yükselen yaşam kalitesinden şikayet ederken dünya da 2022 yılında en çok enflasyonun görüldüğü ülkeler açıklandı.

Açıklanan verilere göre dünya üzerinde en çok enflasyonun görüldüğü ülke Zimbabwe olurken onu sırası ile Lübnan, Venezela,  Suriye, Sudan, ve Arjantin izledi.

TÜRKİYE YEDİNCİ OLDU
2022 enflasyon şampiyonları arasında Türkiye ise 7'inci sırayı aldı. Türkiye'den sonra Sri Lanka 8'inci, İran 9'uncu, Surinam ise 10'uncu oldu.

O ilde kadın cinayeti: Öldürdükleri kadını bazaya koyup yaktılar O ilde kadın cinayeti: Öldürdükleri kadını bazaya koyup yaktılar

NE RUSYA NEDE UKRAYNA LİSTEDE YOK

Enflasyonun en çok arttığı ülkeler açıklandıDünya'nın süper güçlerinden biri  olarak adlandırılan Rusya ile neredeyse bir yıldır savaşan Ukrayna bile listede yer almazken, Türkiye'nin ilk 10'da bulunması vatandaşı kara kara düşündürüyor...

Türkiye adım adım genel seçimlere giderken sadece baz etkisi ile enflasyon rakamlarının düştüğü de kamuoyuna yansıyan bilgiler arasında bulunuyor.