Emeklilerin sabırsızlıkla beklediği karar sonunda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunuldu. Komisyon, 'Emeklilere Bir Defaya Mahsus 5 Bin Lira Ödeme Düzenlemesi' önergesini görüşerek, kanun teklifine eklemeye resmi olarak onay verdi. Teknik detaylar üzerinde çalışmalar tamamlandı.

Türkiye'deki milyonlarca emekliyi ilgilendiren bu önemli gelişme son dakika haberlerine konu oldu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, emeklilere bir kereye mahsus verilecek olan 5.000 TL tutarındaki ek ikramiye ödemesini onayladı. Bu karar, emeklilerin maddi destek taleplerini yanıtlayacak nitelikte.

EMEKLiYE 5 BiN TL' LiK iKRAMiYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısı sonrası emekli maaşı zamlarıyla ilgili müjdeyi duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere 5 bin TL ödeme yapılacağını açıklamıştı.

Erdoğan, "Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz" diye konuştu.

BAKAN KASIM AYINI iŞARET ETTi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere verilecek 5 bin TL'lik destek ödemesi için tarih verdi. Bakan Işıkhan, Kasım ayını işaret etti. Işıkhan, "Hedefimiz geçim sıkıntısı yaşayan zor durumda olan emeklilerimize destek vermekti. Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle de 5 bin lira tüm emeklilere yönelik tek seferlik ödenecek. Kasım ayının 15'ine yakın, ilk çeyreğinde bu ödemeyi yapacağız." diye konuştu.

5 BiN TL iKRAMiYE NE ZAMAN YATACAK?

Emeklilerin heyecanla beklediği 5.000 TL ikramiye ödemeleri yaklaşıyor. Ödemelerin en geç önümüzdeki ay hesaplarda olması bekleniyor.