Emekli Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, Suriyelilerin 'kültür uyumu' adı altında polis olabileceğini söyledi.

Suriyeli sığınmacılarla ilgili anket! Derhal gönderilmesini isteyenlerin oranı bir hayli yüksek Suriyeli sığınmacılarla ilgili anket! Derhal gönderilmesini isteyenlerin oranı bir hayli yüksek

Emekli Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, Odatv'de kalame aldığı yazısından çarpıcı ifadeler kullandı. 

"Hükümetin, kendi içinde bir mantığı olan ancak normalde akla mantığa uymayan mülteci politikasının bir sonraki aşamasının özellikle Suriye kökenli vatandaşlık sahiplerini polis yapmak olacağı artık açıkça beklenebilir." iddiasında bulunan Erdin, yazısını şöyle sürdürdü:

"Burada hedeflenen sayının ne olduğu çok önemli ama bu sayı maalesef henüz kamuoyu ile paylaşılmış değil. Muhtemelen “kültür ve lisan” uyumunu sağlamak mazereti adı altında Suriyeli polis istihdamına çok yakında başlanacaktır.

Hazır Emniyet Hizmetleri Sınıfı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği’nden birinci derece yakınların soruşturulması maddesi de kaldırılmışken, Emniyet tarafından gelecek böyle bir adım bizi hiç şaşırtmamalı!"

Erdin'in 'Suriyeliler polis olacak' iddiası sosyal medyada tartışma yarattı. Geniş yankı bulan iddialara henüz resmi bir yanıt gelmedi.

(Kaynak: ODA TV)