Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla her gün manşetlere çıkan Elon Musk, dün de attığı tweetlerle gündeme girdi. Elon Musk, Twitter'da geçirdiği süreyi azaltma ve sonunda yeni bir lider bulma planlarını açıkladı.

Elon Musk, geçtiğimiz Nisan ayında Twitter'ı satın almayı kabul etti ancak Mayıs ayında Twitter anlaşmasını askıya aldı. Twitter, milyarderin Musk ile uzun süredir devam eden anlaşmazlıklar ve ağız dalaşları nedeniyle Temmuz ayında anlaşmayı tek taraflı olarak feshetmesi üzerine mahkemeye verildi.

AYLAR SÜREN TARTIŞMALARIN ARDINDAN TWİTTER'I SATIN ALDI

Kasım ayında başlaması beklenen dava öncesinde mahkeme başkanı Musk'ın lehine karar verdi ve Musk'a 28 Ekim'e kadar süre verdi. Musk o noktada ya Twitter'ı satın alacak ya da dava açacak. Verilen süreden bir gün önce elinde lavaboyla Twitter genel merkezine giren Musk, sosyal medya devi Twitter'ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştığı anlaşmayı tamamladı. Ancak avukatlara göre dava başlamış olsaydı Musk büyük ihtimalle davayı kaybedecekti. Belki de bu yüzden Musk yine Twitter ile masaya oturdu.

elon-musk-twitter-patron

Twitter'da köklü değişiklikler yapmak istediğini en başından net bir şekilde ortaya koyan Musk, önce CEO Prag Agrawal'ın da aralarında bulunduğu dört yöneticiyi görevden aldı ve birkaç gün sonra yönetim kurulunu feshederek Twitter'ın tek yöneticisi oldu. Önümüzdeki birkaç hafta içinde şirket, iş gücünün yarısını işten çıkardı.

TWİTTER’DA KİM VARSA KOVDU, ŞİMDİ YÖNETİCİ ARIYOR

Geçtiğimiz hafta Elon Musk, Twitter için yoğun bir şekilde çalıştığını ve Twitter binasında kaldığını bir tweet ile duyurmuştu.

Milyarder iş insanı, dün Delaware'deki mahkemede elektrikli otomobil şirketi Tesla’da 56 milyar dolarlık ödeme paketini savunurken Twitter'ın gelecekteki liderliğine ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Mahkemede Musk, "Twitter'daki zamanımı azaltmayı ve zamanla Twitter'ı yönetecek başka birini bulmayı umuyorum" dedi. Ancak Musk daha sonra bir tweet'te Twitter'ı güçlü bir yere gelene kadar çalıştırmaya devam edeceğini, bunun 'biraz zaman alacağını' söyledi.