Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ikinci sezonuna TRT1 ekranlarında bomba gibi başladı. Fahriye Evcen'in diziye devam etmeyeceğinin açıklanmasının ardından yeni kahraman merak ediliyor. Sonunda adı Kayra Zabcı olarak açıklandı ve ikinci sezonda Seferiye Hatun karakteri seyirci karşısına çıktı.

Genç oyuncu Kayra Zabcı'nın 28. bölümdeki performansını beğenen izleyiciler, oyuncuya destek mesajları paylaştı. Seferiye Hatun'un güçlü ve inatçı kişiliği de izleyenleri sevindiren bir diğer gelişme oldu. Ancak bazı izleyiciler genç oyuncuyu eleştiren yorumlarda bulunarak yerine Fahriye Evcen'i çağırdı. Kayra Zabcı'nın taraftarlarının çoğunluğu çoğunluktayken, sosyal medyada da eleştirilerin gerçekleştiğini söylemek gerekiyor.

Dizinin bir hayranı, "Ben sevdim Seferiye Hatun’u. Gayet güzel, Kayra diziye yakışmış. İlerleyen bölümlerde daha güzel olacaktır" yorumunu yaptı. Birçok hayran da genç oyuncunun işinin kolay olmadığını ancak iyi bir başlangıç ​​yaptığını ve bu rolü çok beğendiğini söyledi.

Seferrier Hatton ile Alpaslan arasında neler yaşanacağını çok merak eden izleyiciler şimdiden dizinin ikinci sezonunun oldukça heyecanlı olacağını düşünmeye başladı. İlk bölümde Seferiye Hatun, Alparslan'ı hançerle yaralıyor ki bu da etkileyici bir sahne.

kayrazabci-alparslan-28bolum-1

Fahriye Evcen'in hayranları oyuncunun ayrılışına üzülürken, dizinin birçok hayranı yeni karakteri beğendiklerini söyledi.

Bu kadar sert bir kadın karakterin Alpaslan'ın rolüne çok yakıştığını söyleyen izleyiciler, hikaye iyi işlenirse Kayra Zabcı'nın ikinci sezonda öne çıkma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Alparslan dizisinin hayranları Barış Arduç'un oyunculuk başarısını sosyal medyadan yaptığı yorumlarla kutladı. Oyunun Barış Arduç'a farklı bir hava kattığını ve karakteri çok başarılı bir şekilde canlandırdığını söyleyen izleyiciler, ünlü oyuncuya olan beğenilerini "Karakterini oynamıyor, adeta yaşıyor" diyerek paylaştı.