İktidarın politikaları sebebiyle ekonomik kriz derinleşirken, Diyanet İşleri Başkanlığı “Ailede Şükür” başlığıyla çevrimiçi sohbetler düzenlemeye başladı.

İktidarın yanlış ekonomi politikaları nedeniyle birlikte Türk Lirası’nın tarihi değer kaybı, yüksek enflasyon, kur farkı vatandaşın belini kırdı.

Ekonomik krizin ağırlaşmasıyla birlikte iktidara yönelik tepkiler artarken Diyanet İşleri Başkanlığı da harekete geçti.

Çocuklara “Her ne halde olursak olalım şükretmeliyiz” diyen, şükür konulu cuma hutbesi veren Diyanet’in ağustos ayı gündemi de “şükretme” oldu.

Mersin'de polisevine saldıran terörist çözüm süreciyle serbest kalmış Mersin'de polisevine saldıran terörist çözüm süreciyle serbest kalmış

Ay boyunca çok sayıda il müftülüğü tarafından “Ailede Şükür ve Kanaat Bilinci” başlığıyla çevrimiçi sohbet düzenlendi.

Yalnızca bir ay içerisinde Antalya, Bartın, Batman, Düzce, Giresun, Mersin, Kars, Mardin, Karabük, Kırklareli ve Trabzon il müftülükleri tarafından aynı başlıkla sohbetler yapıldı. Sosyal medyada da yayımlanan söz konusu sohbetlerde, vaizler, din hizmetleri uzmanları veya müftü yardımcıları konuşmacı olarak yer aldı.

Yayınlarda, “Şükretmeyen insanın tat alamayacağı, aldığı tadın geçici olduğu, şükür ile insanın insan olduğunun farkına vardığı, Allah’ı hatırladığı” belirtilirken “Müslüman’ın kanaatkâr olması gerektiği” kaydedildi.

(Kaynak: Cumhuriyet)