Az önce açıklandı! Sonuçlar

YDS sonbahar dönemi sınav sonuçlarının belli olacağı tarih merakla bekleniyordu ve sonuçlar açıklandı. ÖSYM'nin 9 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği YDS sonbahar dönemi sınavının sonuçları belli oldu. YDS sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresi üzerinden sorgulanabiliyor

Az önce açıklandı! Sonuçlar
banner150

YDS sonuçları belli oldu ve sorgulanmaya başladı. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.  

YDS PUAN HESAPLAMA
Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
 90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
 80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
 70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
 60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
 50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir. 

YDS/3 BAŞVURUSU HAKKINDA

YDS/3 başvuruları 2 - 10 Ekim 2018 tarihleri arasında alınacak. Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını  buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.