Neden kırmızı giyiniyorlar? Rus kadınlardan Putin’i kızdırtacak kampanya

Hapis cezası alan Rus muhalif lider Navalni, gözaltına alınmadan önce karısı ile vedalaştı. Eşinin bu sırada kırmızı bir bluz giymesi, Navalni'nin destekçilerine ilham oldu. Rus kadınlar "Üzülme, her şey yoluna girecek" etiketiyle kampanya başlatarak Instagram'da kırmızı kombinlerini paylaştı.

Neden kırmızı giyiniyorlar? Rus kadınlardan Putin’i kızdırtacak kampanya

Rusya lideri Vladimir Putin'i sert sözlerle eleştiren muhalif lider Alexey Navalni, bilinmeyen bir sebepten dolayı zehirlenmiş; Almanya'daki tedavisinin ardından aylar sonra Rusya'ya dönmüştü.

TUTUKLANMASI RUSYA'YI KARIŞTIRDI
Navalni'nin döndükten sonra tutuklanması ve 3.5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına destekçileri tepki gösterdi. Rusya'da sokaklara dökülen vatandaşlarla polisler arasında olaylar çıktı, binlerce kişi gözaltına alındı.

KIRMIZI GİYİNDİKLERİ KOMBİNLERİ PAYLAŞTILAR
Navalni'ye destek olmak isteyen Rus kadınlar ise sosyal medyada harekete geçti. Navalni'nin gözaltına alınmadan önce karısına söylediği son söz olan "Üzülme, her şey yoluna girecek" cümlesinden yola çıkan kadınlar; bu isimle sosyal medyada bir kampanya başlattı. Ve Navalni'ye ceza verildiği sırada eşinin kırmızı bluz giymesinden ilham alarak kırmızı giyindikleri kombinleri sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladı.

Navalni ve kampanyaya ilham olan eşi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.