31 Mart 2024 yerel seçimlerine doğru ilerlerken Yeniden Refah Partisi Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı olarak Mehmet Akpınar'ı açıklamıştı. Akpınar, düzenlenen aday tanıtımı toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş'ta yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanan Yeniden Refah Partisi Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı olarak kentin önemli simalarından Mehmet Akpınar açıklamıştı. Düzenlenen programda Yeniden Refah Partisi kurmayları ve vatandaşlar, Akpınar’ın projelerini dinledi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Aydoğar, "Yeniden Refah Partimiz en güçlü adaylarla 11 ilçe 1 Büyükşehir Belediyesi olmak üzere seçime inşallah noktayı koyacaktır. Ve Kahramanmaraş'ın yeniden inşası yeniden ihyası için Milli görüş Belediyeciliğini Kahramanmaraş Belediyelerine getirecektir inşallah" dedi.

Yeniden Refah Partisi Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı Mehmet Akpınar, "Dulkadiroğlu Kahramanmaraş’ın 700 yıl önceki ismidir ve aynı isimle devam etmek istiyoruz. Yeniden Refah ve yeni Dulkadiroğlu sloganıyla başlıyoruz. Dulkadiroğlu ilçesi yetim bırakılmamalıydı, kaderine terk edilmemeliydi. Onun için önceki başkanlara kötü söylemiyoruz ellerinden geleni yaptılar sağ olsunlar ama yetmez diyoruz.

6 Şubat'ta asrın felaketi depremini hep beraber yaşadık. O sabah sokaklara çıktığımız zaman yüreğimize dokunacak bir el bekledik, gönlümüze dokunacak bir sıcak el bekledik. Ama onu göremedik, onu bulamadık. Onun için biz bu yola başladık. Bu şehri yeniden imar edebilmek için; el ele, gönül gönüle yeniden ayağa kaldırmak için Dulkadiroğluna aday oldum. Bütün kadrolarımız, bütün arkadaşlarımızla özellikle gençlerimizle kadınlarımızla bu şehri yeniden ayağa kaldıracağız.

Kaderine terk edilen ikinci evlat, üvey evlat muamelesi yapılan Dulkadiroğlu’nu hem refah şehir hem de modern bir şehir haline getireceğiz. Dulkadiroğlu’nu ahlaklı belediyecilik anlayışıyla milli görüş belediyecilik anlayışıyla insanımıza değer vererek, projelerimizle birlikte ve beraber ayağa kaldıracağız" ifadelerini kullandı.