Babacan, Dolar kurunun hareketleri karşısında ‘Kur Korumalı Mevduat Sistemi’ni hayatımıza sokan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Devlet’i batırma planını başlattığını söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada dolar kurunun 18 TL’ye çıkması karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emriyle AK Parti hükümetinin bankacılık sistemine aldığı kur korumalı mevduat hesabının detaylarını anlattı.

Babacan, “Adını ‘Kur Korumalı Türk Lirası Vadeli Mevduat Hesabı’ koydukları şey devleti batırma projesidir” diye konuştu.

"TARİHE NOT DÜŞMEK İÇİN SÖYLÜYORUM, BU PROJE HAZİNE’Yİ BATIRMA DEVLETİ BATIRMA PROJESİDİR"

Babacan şu ifadeleri kullandı:

"Devleti batırma kampanyasına destek vermeleri için banka çalışanlarına ve şirketlerine yoğun baskı yapıyorlar. Banka şube müdürlerine talimat gitmiş durumda. Şu kalan Türk Lirası hesapları var ya ‘onları da dövize endeksleyin ne kadar çok dövize çevirirseniz o kadar çok taktir edeceğiz’ diye. Kendi vatandaşlarımız yetmiyor yurt dışındaki vatandaşlarımızın döviz birikimlerini de bu kampanyaya dahil etmeye çalışıyorlar. Devleti yabancı bir paraya endeksi bir bicinde daha da borçlandıralım diye uğraşıyorlar. Bu garanti verdikleri para devletin parası, Hazinenin parası bu. Ben şimdi size soruyorum. Faize karşı mücadele Türk Lirası banka hesaplarının faizi yetmezse kur daha çok artarsa ben onun farkını da ayrıca sana ödeyeceğim mi demek, bu mu? Tarihe not düşmek için söylüyorum. Bu proje Hazine’yi batırma devleti batırma projesidir"