Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisinin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den ittifakta tartışma yaratacak bir açıklama geldi.

NTV'de seçimlere ilişkin soruları yanıtlayan Destici, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakını destekleyeceğini açıklayan Hür Dava Partisine (HÜDA PAR) ilişkin “Biz parti olarak HÜDA PAR'ın vaatlerini doğru bulmuyoruz” dedi.

Seçimlerede partisinin oy oranı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Destici, "Gerçekçi olmamız gerekirse bu seçimde oy hedefimiz yüzde 4-5" diye konuştu.

ERDOĞAN "YERLİ VE MİLLİ" DEMİŞTİ
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ise dün katıldığı canlı yayında HÜDA PAR ile ilgili soru üzerine “HÜDA PAR’la ilgili uydurma yaklaşımlar var, çirkinlikler var. HÜDA PAR bunları kabul etmiyor, bizim terörle hiçbir ilgimiz olmaz diyor, tamamen yerli ve milli yapı. Biz ittifakımızın ilkelerinde zaten uyumlu olmuşuz. Uyum olmasa Cumhur İttifakının içerisinde yol yürümeyiz. HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakına desteğini önemli ve kıymetli buluyorum" demişti.

HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, aday çıkarmayacağını ve seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini duyurmuştu.

Yeniden Refah Partisi ise önümüzdeki seçimlerde Cumhur İttifakına dahil olmayacaklarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemeyeceklerini aktaran Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurmuştu.