Sevdiklerine hayırlı cumalar mesajı arayan vatandaşlar, cuma mesajları arıyor. İşte 2023'ün en güzel cuma mesajları ve örnek sözler...  

Cuma günü, Müslümanlar için önemli bir gündür ve genellikle ibadet, dua ve kutsal konular hakkında konuşmalar yapılır. Cuma mesajları, genellikle iman, kulluk, sevgi, hoşgörü, kardeşlik gibi konuları içerebilir.

hayirli-cumalar_1

Aşağıda bazı örnek Cuma mesajları verilmiştir:

  • "Cuma günü, Allah'ın rahmetinin ve bereketinin en yoğun olduğu gündür. Bu günü iyi değerlendirmek ve ibadetle geçirmek için niyet edelim."
  • "Cuma günü, bizi dünya hayatından uzaklaştırarak, ahiretteki ebedi hayatımızı düşünmek için mükemmel bir fırsattır."
  • "Cuma günü, bizi birbirimize daha yakınlaştıran bir gündür. Bu gün, kardeşlik, hoşgörü ve sevginin önemini hatırlamak için mükemmel bir fırsattır."
  • "Cuma günü, bizi Allah'ın rahmeti ve lütfu için dua etmeye davet eder. Bu gün, dua ederken Allah'a sığınmak ve kendimize ve sevdiklerimize iyilik dilemek için mükemmel bir fırsattır."
  • "Cuma günü, bizi düşünmeye ve sorgulamaya davet eder. Bu gün, kendi yaptıklarımızı ve hayatımızı sorgulamak için mükemmel bir fırsattır."

Cuma, İslam alemi için önemli ve anlamlı bir gündür. İnsanlar bu gün duygu ve düşüncelerini sevdikleriyle paylaşmak isterler.

hayirli-cumalar_2

İslam inancında Cuma gününün bir bayram statüsü taşıdığı iyi bilinmektedir. Bayram coşkusu ve “güzel söz ve sevap”! Hadislerden nasihat ederek sevdiklerinin gününü kutlamak isterler.

Ancak yakın ilişkilerini sürdürme fırsatı bulamayanlar, sık sık dualar, kısa ve grafik Cuma mesajları paylaşarak sevdiklerini tebrik ederler.

Bu anlamlı günde sevdiklerine mesaj göndermek isteyen vatandaşlar, ellerini semaya kaldırmış, sayısız dualarla bu anlamlı günde en güzel Cuma mesajlarını arıyor.

hayirli-cumalar_3

İşte birbirinden güzel resimlerin yer aldığı kısa ama anlamlı 2023 Cuma mesajları…

2023 Cuma mesajları

Rabbim bizleri her daim birlik, sıhhat ve birlik içinde eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar...

Kendisine Allah'ın nuruyla selâm veren ümmetin gül yüzlü Peygamberinin (sav) şefaati üzerimize olsun. İyi cumalar.

"O Rab ki, yeri sizin için bir döşek, göğü de (kubbemsi) bir tavan yaptı. Gökten su indirerek onunla, size besin olsun diye (yerden) çeşitli ürünler çıkardı. Artık bunu bile bile Allah'a şirk koşmayın. (Bakara -22.)" CUMA GÜNÜNÜZ BİN MUBAREK OLSUN.

Allah'ım Umutlu umutsuzluğa izin vermiyorsun. Sana soran kimseyi geri çevirmezsin. Ah senin adın Deva, zikrin şifa, taatin zenginlik, sermayesi umut, silahı dua olan bu kullarına şifa ver. Kalplerimizi sana boş çevirme. (Amin) Hayırlı Cumalar...

Cuma günü öyle bir saat vardır ki, Müslüman bir hayır ister ve Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Hayırlı Cumalar.

hayirli-cumalar_4

Sana mutlu Cuma! Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerimize olsun! İyi cumalar!

Ey Nefsim Şeytana Yem Olmak mı Yoksa Cennette Gül Olmak mı Niyetin, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Hayırlı Cumalar.

Bu Cuma'nın bereketi üzerinize olsun, geçmişinize rahmet eylesin, eviniz mübarek olsun, gelecek ömrümüzü nurlandırsın, evlerimizi ısıtsın.

Yüreğinize bin damla serpilsin, günleriniz bin tatlı mutlulukla dolsun, hayalleriniz gerçekleşsin, tüm dualarınız kabul olsun, Ramazanınız mübarek olsun...  

Dünya bir ise bindir ve gökten ve yerden bir damla denizdir. Bugün tüm dualarınız kabul olsun. amin! İyi cumalar.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile "Hayırlı Cumalar" dilerim.

Kalbimiz imanla dolsun, kalbimiz İslam ile dolsun, dilimiz Kur'an ile dolsun, kulağımız ezanla dolsun, gözümüz nur dolsun... Evlerimiz huzur ve neşe dolsun. Sizede hayırlı cumalar…

Dostlarımızın gündüzleri güzellikleri, geceleri duaları ile kutsanmıştır. Umudumuz bir dostun hediyesi, duamız sizin sevginiz. Hayırlı cumalar...

Rabbim sana sevgi dolu kalplerle kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle amin. İyi cumalar.