Cübbeli Ahmet Hoca, Ramazan'da ilişkiye girmenin iftardan sonra ve akşam namazından önce yapılması gerektiğini belirterek, namaza dönmeyi kolaylaştıracağını söyledi.

Oruçluyken yasak olan şeylerden biri de cinsel ilişkidir.

Cübbeli Ahmet Hoca, iftar ve sahur arasındaki cinsiyetin doğru sıralanması konusunda sahabeden bir örnek vermiştir.

Cübbeli Ahmet Hoca, arkadaşlarının orucunu açtıktan sonra seviştiklerini ve ardından namaza durduğunu, bunun da huşu içinde namaza yaklaşmalarını sağladığını söyledi.

cubbeli-ahmet-hoca-iftar-sonrasinda-cinsel-iliskinin-sirasini-acikladi

"Akşam namazından önce eşiyle cinsel isteğini tatmin ediyordu"

Cübbeli Ahmet Hoca'nın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

"Geçmiş büyüklerimizden bazıları cinsel isteği fazla olduğu bir anda orucunu açıyor, ondan sonra eşiyle cinsel isteğini tatmin ediyordu akşam namazından önce.

Tatminleri kısa şekilde hasıl ettikten sonra guslünü alıyor"

Sahabeler niye önce iftarını yapıyor. Az bir şeyle yemeğini yiyorlar. Sonra ailesiyle cinsi münasebetini yapıyor. Ama akşam namazı var. Namaz asıl maksat, o geçici. Onun için kısa bir şekilde tatminleri hasıl ettikten sonra guslünü alıyor.

Daha 15 yaşında! Annesi dahil 3 kişiyi vurup kaçtı Daha 15 yaşında! Annesi dahil 3 kişiyi vurup kaçtı

"Akşam namazını geciktireceksen o ahireti tercih ettiğin anlamına gelmez"

Mübarek Ramazan gecesi, akşam namazını kıldığı zaman aklı Allah için farih olmuş, kalbi Mevla ile huşu bulmuş sırf Allah'ı düşünecek şekilde namaz kılıyor.

Dünya ile ahiret için karşılaştırdığın zaman, ahiret için tercih edeceksin ama senin karnın çok açsa önce yemek yemen, yine ahiret içindir. Ama akşam namazını geciktireceksen o ahiret işini tercih edeceğin anlamına gelmez."