Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen İsmailağacı Ahmet Mahmut Ünlü "astrolog değilim, gökbilimci değilim" deyip, 14 Mart günü için felaket uyarısı yaptı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık iki büyük deprem sonrası pek çok deprem bilimci ve uzman yaşanacak yeni depremler öncesi vatandaşı uyarırken, halk arasında 'Cübbeli Ahmet' adıyla ünlenen din adamı Ahmet Mahmut Ünlü'den dikkat çeken bir çıkış geldi.

14 MART'I 15'İNE BAĞLAYAN GECEYE DİKKAT ÇEKTİ

Sözlerine  "Ben astrolog değilim. Gökbilimci değilim. Ulemalara bakan biriyim. O velilerin söylediklerini sizlere aktarıyorum"  diyerek başlayan Ahmet Mahmut Ünlü, ''Mart'ın 14'ünü 15'ine bağlayacak gece önemlidir. Bunun özelliği nedir peki? Rumi Takvime göre ilk Çarşamba'dır. Biz takvime bakarak tespit ettik. Senede biz iki Çarşamba'ya dikkat çekiyoruz. Dualar yazıyoruz. Ben senede iki kez bu günleri sizlere aktarıyorum.

Muhammed Mustafa Şenkidri Hazretleri kitabında çok acayip ilimler koymuş. Burada Mart'ın ilk Çarşambasını işaret ediyor. Zaten Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gün için senelerdir anlatıyorum. Mart önümüzde şu an. Bu sene 14 Mart'ı 15 Mart'a bağlayan geceye dikkat edelim.

Ben astrolog değilim. Gökbilimci değilim. Ulemalara bakan biriyim. O velilerin söylediklerini sizlere aktarıyorum.

Ne olur ne biter? İstanbul özelinde olmayabilir. Taşrada olabilir. Bir musibet olabilir. Allah afetten, savaştan, beladan, olaylardan bizi korusun'' dedi.