Sıcaklıkları artmasıyla birlikte Türkiye'nin dört bir yanında yangınları biri söndürülürken bir diğeri başlıyor. Kahramanmaraş'ta çıkan yangınlara havadan ve karadan müdahale edilirken iki bölgeden de gelen görüntüler endişeleri artırdı. Rüzgarın ve engebeli şartların etkisiyle yayılan yangınlar nedeniyle bazı mahalle ve köyler boşaltıldı.

KAHRAMANMARAŞ'TA ZAMANLA YARIŞ
Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu ilçesi Kabasakal Mahallesi mevkiinde saat 17.00'de çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları çerçevesinde Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve jandarma da destek veriyor.

25 HEKTARLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ
Yangın söndürme çalışmalarının devam ettiği alanda şu ana kadar yaklaşık 25 hektarlık alanın zarar gördüğü öğrenildi. Yangına; 16 adet arazöz, 8 adet su tankı, 5 adet yer ekibi, 2 adet jandarma helikopteri, 4 adet orman bölge helikopteri, 2 adet dozer, 1 loader, 1 adet kepçe, 1 adet greyder ve 150 personel ile müdahale edilirken, arazinin engebeli olması ekipleri zorluyor.

RÜZGARIN ETKİSİYLE YAYILIYOR
Seyrek orman yapısı ve sıklıkla otluk alana sahip bölgede rüzgarın da etkisiyle alevler farklı noktalardan yayılmaya devam ediyor. Ekipler yangını söndürme çalışmalarını sürdürüyor.