TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi’nin düzenlediği 21. Geleneksel Bertiz Boyalı Güreş Festivali’nde yaptığı konuşmada, “Sıkıntılarımız var. Çarşı pazarda sıkıntı var. Dünya yanıyor ama bilin ki Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir fırsat yakaladı. 20 yıldır altyapımızı yapıyoruz, üstyapımızı yapıyoruz. Çocuklara, gençlere, kadınlara, köylere, mahallelere; dokunmadığımız yer bırakmıyoruz. Cumhur İttifakı’yla da bunu taçlandırdık. Sayın Bahçeli de ‘Bu mesele beka meselesidir, bu mesele devletin geleceği meselesidir, bu devlet ite kopuğa bırakılmaz’ dedi ve Cumhur İttifakı’nı da taçlandırdı. Bugün karşımızdakiler bocalayıp duruyorlar. Bir ayakları İngiltere Büyükelçisi’yle beraber, bir ayakları Kandil’de, bir ayakları Washington’da, bir ayakları bilmem nerede” demişti.

CHP Onikişubat Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Celalettin Güvenç’in bu sözlerine yanıt verdi.

Ateş, Güvenç’in konuşmasına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"İktidar partisi kan kaybettikçe saldırganlığı artmakta ve maalesef ağızlarından çıkan lafları kendi kulakları işitmemektedir. Siyasette eleştiri hakkımız her zaman saklıdır fakat siyaset yapış tarzımız kimseye hakaret etmeme yönünde gelişmiştir.

Ama maalesef bazen bazılarına anladığı dilden konuşmak gerekiyor.

Bürokrasiden gelen ve devlet terbiyesi aldığını düşündüğümüz fakat bu konuda yanıldığımız tipik bir sokak kabadayısı ağzıyla konuşan AKP Kahramanmaraş milletvekili Celalettin Güvenç, Bertiz Boyalı da yaptığı konuşmada "iktidar ite kopağa bırakılamaz" ifadelerini kullanmıştır. Bu sözler bu ülkede siyaset yapan tüm siyasi parti üyelerine yapılmış bir hakarettir.

Öncelikle kem söz sahibine aittir düsturundan sözü kendisine iade ediyoruz. Bu ülkede iktidarın dışındaki bütün siyasi partiler bu ülkeyi yönetmeye talip partilerdir. AKP'ye nasıl halk oylarıyla icazet verdiyse bundan sonraki yapılacak seçimde de halk kime icazet verirse o Parti ya da partiler gelir ülkeyi yönetir. Ülke yönetmeye talip Vatanını milletini seven hiçbir siyasetçiye bu sözü söyleyemezsiniz.

Şimdi sayın Celalettin güvenç'e anladığı dilden birkaç cümle söylemek istiyorum.

Sayın Celalettin Güvenç it kopuk arıyorsan devletin hazinesine çökenlere bak, it kopuk arıyorsan gemileri ile uyuşturucu ticareti yapanlara bak eğer, it kopuk arıyorsan hazine arazilerini talan edenlere bak, lüks arabalar içinde pudra çekenlere bak, Devleti dolandırıp soyup soğana çevirenlere bak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlere bak, it kopuk arıyorsan çevrene bak...

Ve bir aynaya bak kendine şu soruyu sor "Ben Çağlayan ceritlilere kaç defa Çağlayancerit Kahramanmaraş yolunun yapılacağına dair söz verdim? Seçimlerden önce 15 Temmuz okulunun spor salonunda 3000 ÇağlayanCerit'liye Çağlayancerit suyunun Antep'e verilmesi ile ilgili verdiğim sözü tuttum mu? Her seçim dönemi söz verip bu halkı kandırmaktan dolayı yüzüm kızarmış mı? Acaba verdiğimiz sözleri tutamıyorsak yüzümüz niye kızarmıyor?""

Ağzımızı bozarak sesimizi yükselterek acaba muhalefeti susturur muyuz diye düşünüyorsan çok beklersin.

Seni bu kem sözlerinle baş başa bırakıyor O sözleri sana iade ediyoruz."

Editör: Mine Kirik