Göreve geldiğinde Kahramanmaraş'ı ihya edeceği sözlerini veren Hayrettin Güngör yönetimindeki AKP'li Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, yıkımlarla gündeme gelmeye devam ediyor.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kanal Maraş aracılığıyla kentin sorunlarını yeniden gündeme taşıdı.

CHP'li Ateş, AK Parti'ye Kahramanmaraş'ta çok büyük oy kaybettiren Hayrettin Güngör'ün sözde 90 günde tamamladığı Tevfik Kadıoğlu Kavşağı ile ilgili yaptığı şatafatlı gösterileri eleştirip, Kanlıdere Köprüsü üzerinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kanlıdere Köprüsünde CHP'li Ateş şöyle konuştu;

"Bitmeyebilir ama 90 gün gibi bu tür süreler, bu tür büyük işler için süre koymak çok yanlış. Biz sanki hiç köprülü kavşak yapmamışız gibi yapılan köprülü kavşaktan sonra davul-zurnayla, ulusal basını çağırarak bunu bu kadar büyütmeye ne gerek var? Altı üstü köprülü kavşak yapıldı. Kahramanmaraş, Türkiye'nin en büyük 14'üncü ili. Yani bu kadar büyük bir ilde sadece bir köprülü kavşak için bu kadar fırtınalar kopartmaya gerek yok. Eski Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç'u çok eleştirmiştik ama gelen arkadaşımız Güngör, bize rahmet okuttu. Erkoç, 3 tane köprülü kavşak yaptı ama ben birgün burada yapıldığı gibi davullu zurnalı açılış görmedim. Kuzey Çevre Yolu'nu açtı o da AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkanıydı. Demek ki, bu yapılanları Hayrettin Bey yapmış olsaydı... Herhalde; Hayrettin bey Milli Bayram ilan ederdi."

unal-ates-kanalmaras

Vatandaşın çilesini umursamayan KMBB yönetimi, geçtiğimiz yıl kuvvetli sağanak yağışla birlikte Önsen Köprüsü yerle bir olmuştu. Bu durum karşısında çaresiz kalan KMBB yönetimi, aradan geçen süre zarfında yeni köprü yapımına başlamıştı. Ve geçen yıldan bu yana yapımı hala devam eden Önsen Köprüsü, vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ise konuyla ilgili olarak "Bu köprü için ne kadar para harcanız, ne kadar kamu zararı var? Önsen Köprüsü yapımında kaç müteahhid değişti? Defalarca bitiyor dediğiniz bu köprü gerçek anlamda ne zaman bitecek? Hani yapılan bir köprülü kavşak için milli bayram ilan edenler varya onlara da soruyorum. Biz yapılan hizmet için teşekkür ettik. Buraya yapılmayan hizmet için geldik. Ne zaman bitiyor? diye soracağız. Siz de o bayram ilan ettiğiniz köprülü kavşaktan sonra Önsen Köprüsü için Hayrettin Güngör'e soracak mısınız? ne zaman bitecek diye. Fakat bu hızla giderse Hayrettin bey, seneye bu günlerde köprüyü açar diye düşünüyorum. Biran önce şu bağlantı yolların ve köprünün eksiklerini tamamlayın. İnsanlar bu durumda çok perişan oluyorlar. " ifadelerini kullandı.