AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözler söyleyince CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel başta olmak üzere CHP'liler tarafından sert tepkiyle karşılaşmıştı.

Sosyal medyada da AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'a büyük tepkiler geldi.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ise videolu açıklama yaparak Habibe Öçal'ı eleştirdi.

Ateş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İlimizin büyük bir sıkıntıları var. Ve bunları çözecek kişileri AK Parti'nin Kahramamaraş Milletvekillleri. Fakat bu sorunları çözmek yerine çok farklı işlerle uğraşıyorlar. İçlerinden birisi sürekli olarak birilerine laf yetiştirme çabası ve Saray'a tekrar seçilebilmesi için sinyal verme çabası içinde. Bu Sayın milletvekili Habibe Öçal isimli hanımefendi, geçtiğimiz günlerde TBMM'de yaptığı bir konuşmada genel başkanımıza yönelik 'müptezel' ifadesi kullanmıştır. Biz bu hanımefendiyi daha önce üslubumuzle defalarca uyardık. Ama bir hanımefendiye yakışmayan üsluple açıklamalar yapmaya devam ediyor. Şimdi ben buradan kendisine seslenmek istiyorum. 

Sayın Habibe Öçal, 'müptezel' kime denir biliyor musun?

  • Ben size söyleyeyim; Hoşuna gitmeyen daire müdürünü bir anda görevden alan, hoşuna gitmeyen bürokratı bir gecede sürgüne gönderen kişiye müptezel denir.
  • Binlerce yetenekli ve başarılı genç işsizken, kendi 17-18 akrabasını belediyelere işe yerleştiren milletvekiline müptezel denir.
  • Çiftçiler inim inim inlerken, kendi yakınına önden çiftçi projesi kapsamında trilyonlarca kaynak aktaran kişiye müptezel denir.
  • Kendi danışmanını bir gecede Milli Eğitim'e şube müdürü yapıp daha sonra oradanda Büyükşehir Belediyesi'ne gönderip orada işe yerleştiren kişiye müptezel denir.

Bu öğretmenlerin, çiftçilerin, işsiz gençlerin ahı sizin üzerinizde olacaktır.