CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ve partililerinde katıldığı toplantıda konuşan Milletvekili Öztunç, Kahramanmaraş'ta yürütülen çalışmalar başta olmak üzere ülke genelinde süre gelen zamları eleştirdi.

Öztunç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Her şeye zam gelmiş. Vergiler arttırılmış. Kimi ürünlerde yüzde 8 olan vergi, yüzde 10 olmuş, yüzde 18, yüzde 20 olmuş. Ürünlerin kalem kalem vergiler açtırılmış. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç bu kadar yüksek zamların olduğu bir dönem yoktur. Zam üstüne zam gelmiş. Milletin adeta beli kırıldı. Seçim öncesi memura, işçiye, emekliye zam verilmişti. Kaşıkla verdiler, kepçeyle aldılar. Türkiye'de zam var, Maraş'ta ekstra zam var arkadaşlar. 

Daha önce 2 bin lira, 2 bin 500 lira aylık kira verilen evler, konutlar 10 bin lira, 12 bin lira oldu. İnsanlar nasıl geçinecekler? Nasıl kazanacaklar? Deprem şehrinde bir ayrıcalık verilmeli. Bakanların biri geliyor biri gidiyor bakmaya geliyorlar. Eli boş gelip gidiyorlar. Bir bakan geliyor diye bütün yolları kapatıyorlar, trafik polisi dikiliyor. Durduruyor. Millet zaten burundan soluyor. Bütün yolları kapatıyorlar. 

Enkazdan kaldırılıyor, binalar yıkılıyor, dünyanın hiçbir tarafında böyle bir şey yok. Antep'te de yok, bırakın dünyayı Türkiye'de, Hatay'da da yok. Sulama yapılmadan yıkım yapılıyor. Ya böyle bir şey olur mu arkadaşlar? Toz, toprak her yer ya. 1 deprem yıktı, 2 zamlar yıktı, 3 yıkımdaki yanlışlıklar yıkıyor. 

Maraş'a vurdukça vuruyorlar. Vurdukça vuruyorlar. Çünkü mesele oy meselesi değil. Mesele memleket meselesi. Biz mücadele etmeye devam edeceğiz arkadaşlarımızla beraber. Söylemeye devam edeceğiz. Dürtüklemeye devam edeceğiz, uyarmaya devam edeceğiz. Yerel basını yok eden bir kanun çıkardılar. Ekmeğinizle oynadılar. Yapmayın dedik ama dinletemedik.”