Kahramanmaraş'ta gerçekleşen ‘CHP Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’ sonrasında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç Kanal Maraş mikrofonlarına konuştu.

Öztunç, seçim süreci hakkında konuştuktan sonra Kahramanmaraş’taki partilerin aday listeleri hakkında da konuştu.

Öztunç, CHP’nin listesinin en iyi liste olduğunu belirtirken listede DEVA Partisi İl Başkanı’nın, öğretmenin, polisin, toplumda sevilen sayılan insanların olduğunu belirtti.

İşte Öztunç’un açıklaması:

“Şimdi sahaya çıkıyoruz. Birazdan adaylarımızla birlikte Dulkadiroğlu'nun çeşitli köylerinde temaslarda bulunacağız. Süreç başladı.

Az önce kürsüde de söylediğim gibi biz öyle şatafatlı, şova yönelik müzikli bir kampanya yapmayacağız. Depremden, cenazelerden, cenazelerimizden kaynaklı olarak bunu kendimize yakıştırmıyoruz. Ama sahada olacağız, 8 aday bütün köylerde, bütün merkezlerde, her yerde çabamızı sürdüreceğiz. Gördüğüm tablo çok iyi.

AK Parti'nin listesi kötü. Maraşlı değil AK Parti'nin listesindekiler. Maraş'la ilgileri yok. Diğer partilere bakıyorsunuz MHP için de aynı şey söylenebilir. Aslında çok da girmek istemiyorum bu konuya ama en iyi Kahramanmaraş listesi Cumhuriyet Halk Partisi'nin listesidir. DEVA Partisi'nin il başkanı sevgili hocamız Karatutlu var. Öğretmen var, polis var, toplumda sevilen sayılan insanlar var. İnşallah göreceksiniz, dip dalga geliyor. Kahramanmaraş'ta herkes şaşıracak, herkes.”