Pazar günü saat 17.00’a kadar Milletvekili aday listelerini Seçim Kurullarına bildirme zorunluluğu olan siyasi partiler saat 17.00’ a kadar listelerini seçim kurullarına teslim etti. Listelerin seçim kurullarına bildirilmesinin ardından da CHP‘de milletvekili sıralaması belli olmuştu. Milletvekili aday sıralamalarının belli olmasının ardından CHP milletvekili aday tanıtım toplantısı düzenledi.

13. CUMHURBAŞKANI KILIÇDAROĞLU OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisinde birinci sıraya Ali Öztunç, ikinci sıraya DEVA Partisi'nden Dr. İrfan Karadutlu, üçüncü sıraya Mehmet Bağlar, dördüncü sıraya Ejder Kaygusuz, beşinci sıraya Naile İşlek, altıncı sıraya Tufan Yanar, yedinci sıraya Aziz Cem Güner sekizinci sıra ise  Çağatay Atasay'ın oldu. CHP Kahramanmaraş'ta Milletvekili adaylarının açıklanmasının ardından Hünkar düğün salonunda 28. Dönem Milletvekili aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda Milletvekili adayları kendilerini tanıtırken Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanının Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yapmak için canla başla çalışacaklarını ve seçimlerde T.B.M.M.’de milletvekili çoğunluğunu da alacaklarını ifade ettiler.

Milletvekili Adayları tanıtım toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç; 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin çok önemli olduğunu ifade ederek bu seçimlerde Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olması için seçmenlerden destek istedi.

Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç 6 Şubat depremlerinden sonra Millet İttifakı’nın tüm belediyelerinin ilk günden beri deprem bölgesinde çalıştığını vurgulayarak şöyle konuştu:

"Depremin ilk gününden beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kahramanmaraş'ta sahada. Hiç kimse çıkıp da 'Gelmedi' diyemez. İzmit Belediyesi burada, İzmir Büyükşehir Narlı'da, Elbistan'da hem Ankara Büyükşehir var hem Konak ve Gaziemir var. Bütün Millet İttifakı'na ait, CHP'ye ait, ittifaktaki diğer partilere ait belediyeler ilk günden beri Maraş'talar, vatandaşın derdine derman olmaya çalışıyorlar.

"30 gün sonra Millet İttifakı iktidara geliyor"

Sandığa gidip oy vermek zorundayız ama öyle eğlenceli, şatafatlı bir şey yapmayacağız. Daha sakin bir kampanya yapacağız. İnşallah seçimden sonra da ittifak olarak sözümüz ve Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözü olan herkese parasız evini teslim edeceğiz. Devlet olarak görevimizi yapacağız. 30 gün sonra Millet İttifakı iktidara geliyor, bütün anketler bunu gösteriyor. Yüzde 57 Kemal Kılıçdaroğlu görünüyor, yüzde 43 Erdoğan görünüyor. Cumhurbaşkanlığını aldığımızda 6 partiden oluşan bakanlar kuruluyla, parlamento çoğunluğumuzla Kahramanmaraş'ın yarasını saracağız."

1-7502-478