CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş 27. Dönem Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ta 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adayı olduğunu kamuoyuna ilk kez Kanal Maraş aracılığıyla duyurdu.

Kanal Maraş mikrofonlarına konuşan Öztunç, CHP'nin Kahramanmaraş'ta ilk kez 32 kişinin aday adaylığı için başvurduğunu belirtirken bunun CHP Kahramanmaraş için bir rekor olduğunu söyledi.

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu yardımlar hakkında konuşan Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta iftar yapacağı için kaldırılan ABB logolu çadırlar hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Öztunç'un açıklamaları:

"Seçim süreci başladı ama biz Kahramanmaraş'ta seçim havasına girmiş değiliz, böyle bir kampanya da yok, olmaz da, öyle görünüyor. Ama hayatın bir gerçeği de var, hayat devam ediyor. Dolayısıyla Türkiye 50 gün sonra büyük bir değişim yaşayacak değişim hazırlanıyor. 20 yıldır 21 yıldır Türkiye yöneten AK Parti MHP iktidara giriyor. Anketler bunu gösteriyor. Çok yüksek oy oranı ile Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu seçilecek bunu görüyoruz. Maraş'ta da benzer bir tablon olacağını görüyorum ben. Hemşehrilerimin bana karşı büyük bir teveccühü var. Sağ olsunlar seviyorlar sayıyorlar. Gittiğim her yerde büyük ilgi gösteriyorlar şahsıma yönelik. Ben de onlara emek vermeye çalışıyorum, hizmet etmeye çalışıyorum. Neye ihtiyaçları varsa gidermeye çalışıyorum. Elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum. Bu alanda bile biz Ankara Büyükşehir Belediyesinin alanında dahi bu deprem döneminde yaklaşık 13.000 çadır dağıttık. Yurttaşlarımıza gıdalar verdik her türlü ihtiyacını karşıladık, karşılamaya devam edeceğiz burada olacağız.

ÖZTUNÇ KAHRAMANMARAŞ'TAN ADAY ADAYI OLDU

Ama ben aracınızla şunu açıklamak istiyorum. Benimle ilgili de tabi çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Yok Ali Öztunç başka yerden mi aday olacak, şuraya mı gidecek buraya gidecek, Genel Başkan Yardımcısı İstanbul'a mı gidecek, İzmir'den mi aday olacak. Hayır kardeşim ben Kahramanmaraş'tan milletvekili adayıyım. Bunu aracınızla Türk kamuoyuna açıklamak istiyorum. Kahramanmaraş halkına duyurmak istiyorum. 32 arkadaşımız milletvekili adaylığı için başvurdu. Bir rekor Kahramanmaraş'ta 32 hemşehrimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nde milletvekili adayı olmak için başvurdu. Bizim açımızdan büyük bir rakam. Kahramanmaraş'taki Cumhuriyet Halk Parti'sine olan teveccühü gösteriyor. Ben bu dönem adayım. Kahramanmaraş'ta yine 1. sıradan aday olacağımı düşünüyorum ve yeniden adaylığımı yaptım. Bunu ilk kez sizin aracınızla açıklıyorum. Genel Merkez'imizde birkaç gün önce Kahramanmaraş Milletvekilliği Aday Adaylığı için başvurumu yaptım. İyi bir liste çıkarıcaz, iyi bir ekibimiz olacak ve onlarla birlikte İnşallah Kahramanmaraş'ı yeniden ayağa kaldırıcaz. çünkü AK Parti ve MHP hiçbir şey yapmadı Kahramanmaraş'a, yapmıyorlar da. Şovdan başka bir dertleri yok.

ABB LOGOLU ÇADIRLAR SÖKÜLÜYOR

Cumhurbaşkanı bugün buraya gelecek diye üzerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi yazan çadırları söküyorlar. Yol güzergahında üzerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi yazan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttı çadırları söküyorlar. Ayıp bir şey yani millet çadır bulamıyor, biz çadır bulmuş vermişiz onu da Tayyip Erdoğan gelecek diye söküyorlar. Vatandaşı perişan ediyorlar. Çadır veremezler olanı da sökerler bunlar bu kadar beceriksiz, liyakatsız, vicdansız, vicdanı körelmiş, siyasi bir yapı. Ama 14 Mayıs'ta Maraş Halkı da bunlara gerek cevabı verecek. Teşekkür ediyorum."