AK Parti'nin her dönem seçim malzemesi yaptığı Elbistan Ceyhan Nehri yine gündemde. Siyasi rant savaşlarına kurban giden Ceyhan Nehri son görüntüsüyle halk sağlığını da ciddi biçimde tehdit ediyor. Kanal Maraş'ın defalarca gündeme getirdiği ve uzun süredir “kirlilik” ile gündeme gelen Kahramanmaraş'ın gözde ilçesi Elbistan'da şimdi de kanalizasyon atıklarının nehre akan utandıran görüntüleriyle gündemde. Yöre halkı ise tepkili.

Yılan hikayesine dönen Ceyhan Nehri'nin temizlenmesinin mazisi geçmiş yıllara kadar dayanıyor. Ceyhan Nehri’nde; geçmiş dönemlerde de atıkların bırakılması sonucu yaşanan çevre felaketlerinden biri daha yaşandı. Belirli bir noktadan Ceyhan Nehri’ne kanalizasyon atıkları bırakıldı. Suya karışan pis sular, nehrin rengini değiştirirken ilçe halkı duruma büyük tepki gösterdi.

Kanalizasyon atıklarının boşaltıldığı görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, yaşanan durumu ‘rezalet’ olarak değerlendirdi.

"HESABINI SANDIKTA VERECEKSİNİZ"

Öztunç, "Burası Elbistan... Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi o kadar beceriksiz ki şehrin kanalizasyonu Ceyhan nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Bu çağda hala kanalizasyonu nehire akıtan başka bir belediye herhalde yoktur. Lafa gelince mangalda kül bırakmayan Büyükşehir belediye başkanı, AKP’liler bu görüntünün bu rezaletin hesabını sandıkta bu millete vereceksiniz." ifadelerini kulllandı.

ali-oztunc-tweet-tepkisi