Yardım yükünü bir araçla Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye götürmeye hazırlanan Server Beşirli'nin fotoğrafı sosyal medyada gündem olmnuştu. Topladığı yardımları Bakü'deki koordinasyon merkezine gönderen Server Beşirli, daha sonra kuzeni Mammadov Asker İmamverdi Beşirli ile Adıyaman'a geldi. Sunucu Beşirli, Türkiye-Azerbaycan İşadamları ve Sanayicileri Sendikası'ndan (TÜİB) gelen yardım ekibiyle depremzedelere yardım dağıtarak acılarına ortak olmak için Türkiye'ye geldi.

"KARDEŞ ÜLKE İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAK İSTEDİM"

Adıyaman'daki depremzedelere yardım etmekten gurur duyduğunu dile getiren Beşirli, "Sosyal medyada gördüm ve kardeş ülke için elimden geleni yapmak istedim. Eşyaları arabaya yükleyip Bakü'deki toplama merkezine götürdüm. Arabayla 3 kez yardım malzemesi getirdim orda iş adamı hüseyin bey ile görüştük bende türkiyeye gelmek istediğimi söyledim bizi buraya gönderdiğiniz için teşekkür ederiz burada biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz burada erzak dağıtıyoruz set yapıyoruz Çadırları kurun, ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

"O BENİM ÖZEL ARABAM"

“Sağ olsun bir iş insanı araba hediye etmiş. Ben bunu araba için yapmamıştım, kardeş ülke için yapmıştım. Sağ olsunlar, Allah razı olsun. Eski arabamı çok seviyorum. Satmayı falan düşünmüyorum, istiyorlar. O benim özel arabam. O bir kardeş sembolü oldu. Ben onu hediye ederim, müzeye koyarım ama satmam” diye konuştu.

Editör: Mine Kirik