Trabzon Caddesi ve Samsun Çarşısı esnafları iş birliğiyle 6 Şubat Depremlerinde hayatını kaybeden deprem şehitleri için Cuma namazı sonrası yemek ikramında bulundu. Yemek ikramına katılım sağlayan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Fırat Görgel ikram sonrası yaptığı açıklamada; “İl başkanımızla beraber Samsun Çarşısı'ndayız. Samsun Çarşısı'nda tabii sağ olsunlar vatandaşlarımız diyor da bir hastane seyit göstermişler. Deprem şehitlerimizle alakalı ııı yemek planında bulunuyorlar. özellikle deprem şehitlerimiz de biz de bir kez daha Allah'tan rahmet veriyoruz. İnşallah Rabbim beyanlarını cennet etsin. Bu organizasyonun deprem şehitlerimizin. Biz de bugün inşallah esnaflarımızla beraberiz. Süreç gayet güzel geçiyor. Herhangi bir sıkıntı yok. Allah'a şükürler olsun vatandaşlarımızın geri dönüşlerini çok iyi alıyoruz. Vatandaşlarımızın bize karşı güvenlerini görüyoruz. İnşallah bizler de bunun için her geçen gün daha fazla çalışmaya çalışıyoruz. Aksi bir program görmedik açıkçası sahada.”

“BİZDEN BEKLENTİLER OLDUKÇA FAZLA!”

31 Martta göreve geldiği takdirde 6 şubat yaralarını sarmak için mücadele edeceklerini ifade eden Başkan Adayı Görgel; “Vatandaşlar Şehir’in her noktasında sıkıntı içerisinde açıkçası. Eşyalarıyla alakalı sürecin uzanması, Sanayide uzanmasına gerekli tarihler var. Vatandaşların bir kısmı konuklara yerleşti. Buna ilgili memnuniyet var. İşte konteynerde kalan vatandaşlarımız var. Onların süreci inşallah bu konuda devam edecek. Yani şehir’in her tarafında farklı talepler var. Çünkü burası deprem bölgesi. Diğer ilçelerden daha farklı talep yoğunluğu mevcut” dedi.  

“CUMHURBAŞKANIMIZ İLE BERABER KARABAHAR MARAŞ'A ÇOK CİDDİ ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

Sorunları seçim çalışmaları kapsamında not aldıklarını ve çöze çöze mesafe kat ettiklerini dile getiren Görgel, “Allah'a şükürler olsun 6 Şubat'tan itibaren de Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraber Kahramanmaraş'a çok ciddi özen gösteriyor. Tabii ki daha yapamadığımız ilişkisi falan yerler var. Onlara bir an önce kanununu çektik ama önemli işler de yapıyor. Hastanelerimiz yapıyor. Okullarımız da yapılıyor şu anda. Gerçekten bunlar dan çok daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Şehrimizi bu vesileyle daha gelişmiş bir şehir haline getirmek istiyoruz. Şimdi şehir merkezinde umman bir çalışma var. İnşallah şehir merkezine bir an önce ayağa kaldırmak lazım. Çünkü burası bu şehrin kalbi. Herkesin olduğu yer ve dışarıdan gelen vatandaşların ilk geldiği, gördüğü yerler açıkçası. O yüzden bir an önce buraları da ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Elhamdülillah. Biz çaba içerisinde tüm kurumlar hizmet etmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.