Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Namık Kemal Mahallesi'nde sabah aldığı 200 bin lira şdeğerindeki aracını gece çaldıran Enver Öztürk, otomobilini kapının önüne görmeyince şok oldu. Hemen polisi arayıp ihbarda bulunan Öztürk, başına gelenlerin üzerine yeğeni ve arkadaşlarına durumu bildirdi. Dostlarıyla birlikte dedektiflik yapan Öztürk, sokak sokak gezerek güvenlik kamerası inceledi.

Uzun zamandır biriktirdiği parayla çalınan aracını bulmak için arkadaşları ile yola çıkan 46 yaşındaki Enver Öztürk, güvenlik kamerasında şüphelendiği kişileri ise polise bildiriyor. Yaşadığı mağduriyet üzerine konuşan Enver Öztürk, “Araca bile daha binemedik. Evimin önünden çalıp gitmişler, ben polis ekiplerinden aracımın bulunması için yardım etmesini bekliyorum” dedi.

otm-5

“Sabah aracımı göremeyince şok geçirdim”

İşini bırakıp dedektiflik yapan Öztürk, “Araba için sabah biriyle anlaştım. Noter işlemlerini hallettikten sonra aracı evimin önüne bıraktım. Sabah uyandığımda aracı göremeyince şok geçirdim. Durumu idrak ettikten sonra olayı polise bildirdim. Şimdi aracımı bulmak için güvenlik kameralarını inceliyoruz. Tek isteğim aracımın bulunması. Beni fazlasıyla mağdur ettiler” şeklinde konuştu.