Oktay Kaynarca'nın yeni dizisi harika başladı. 1.Bölüm "Ben Bu Cihana Sığmazam", 8,23 toplam reyting, 23,28 reyting, 5,90 AB reyting, %18,68 reyting, 20+ABC1 reyting 7,80 reyting ve 3 kategoride de yüksek reyting 21.00 idi. Böylece yeni sezonda BBCS, herkes kategorisinde en yüksek puanı alan ilk dizi oldu.

I Bu Cihana Sığmazam'ın 1. bölüm hashtag'i #BBCS ve Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizisi, bölümün başlamasından kısa bir süre sonra Twitter Türkiye trendler listesine girdi! #BenBuCihanaSığmazam Twitter'ın Türkiye trendleri listesinde ikinci sırada yer alırken, #BBCS üç numaraya kadar yükseldi ve bölüm sonuna kadar orada kaldı.

Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin ilk bölümünde nefes alın. 15 yıl önce öldüğünü varsayan Cezayirli Türkler, Temur Turan adıyla Özbekistan'a gittiler. Özbekistan'da yeni bir hayata başladı ve oraya gitmek zorunda kaldı. Ve eşi ve çocukları ile birlikte hayatında bıraktığı bir aile daha.

Sadece aile değil, 15 yıl önce İstanbul'dan ayrılan "şehir efendisi"nin dönüşü düşmanlarını üzmüştür. Şimdi Cezayir, hapishaneye geri dönmesini sağlamak, gelişiyle bozulan mafya grubuyla savaşmak ve kendisini ve ailesini CIA'in tuzağından korumak için on beş yıllık yokluğunun nedenlerini ailesine açıklamalıdır.