"Ramazan Bayramı'nda hava nasıl?" olacak sorusunun yanıtı çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Meteoroloji bu merakları giderecek son verileri harita ile paylaştı. İşte bayramda yurt genelinde beklenen hava durumu...

Bugün havanın özeti: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre bugün Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz’in batısında sağanak yağış görülecek.

Ülkemiz genelinin bugün parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege (Muğla dışında), Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Yozgat, Kayseri, Sivas ve Giresun çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Arife günü tüm yurdu etkileyecek
Öte yandan çarşamba günü yurdun büyük bölümünü saracak olan yağışlar perşembe günü tüm yurdu etkileyecek.

MGM'nin 16 Nisan-22 Nisan tarihleri için yayınladığı rapora göre, arife günü, bayramın 1. günü ve 2. günü tüm yurtta yağışlı havanın hakim olması bekleniyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’de havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağmur var ama sıcaklıklar artıyor
Meteoroloji'nin perşembe yani arife gününe dair paylaştığı hava tablosuna göre o gün yurt genelinde yağmurun etkili olacağı görülüyor. Yurt genelinde hava sıcaklıklarının artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bugün (Pazar) ve diğer günlerin hava durumu tabloları ise şöyle...

havabayram (1)

havabayram (2)