İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek, İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen kişiler sonrası açıklamalarda bulundu.

Tekerek, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel'i istifaya davet ederek, konfor alanından çıkması gerektiğini dile getirdi.

Tekerek'in açıklaması:

"Siyaseti Şehrimizin ayağa kaldırılması üzerine değilde, Millet İttifakının oturduğu masanın altında ayak arama üzerine kurgulamış olan. İktidar Partisinin K.Maraş İl Başkanı Sayın Fırat Görgel çıktığı bir canlı yayında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş ve çok kıymetli Belediye çalışanlarının, soğuk, kar, yağmur, kış demeden Kahraman Şehrimizin inşaasında, yaraların sarılmasında, en önemlisi tüm İlçelerimizde yaptıklarının hepsini, Susurluk Belediyesi kadar bile faaliyeti olmayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile kıyaslamıştır.

Depremden 12 saat sonra, enkazlardan insanlarımızı canlı çıkarmanın yanında, K.Maraş Büyükşehir Belediyesinide çıkaran Ankara Büyükşehir Belediyesidir.

Çiftçimize destek olmak için, doğrudan ve Ziraat Odaları üzerinden kendi imalatı olan  tonlarca sıvı gübreyi dağıtan, açıkta ve aç bıraktıkları Vatandaşlarımıza, tüm engellemelere rağmen,  çadır dağıtan ve çadırkent kuran, konteyner dağıtan ve konteyner kent kurarak, sıcak yemek ulaştıran, alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile hizmette sınır tanımayan, en ücra İlçemizin, en ücra mahallesine, çadır, konteyner, gıda, hayvan yemi, giyecek, soba, yakacak, ilaç götüren, herkese şefkat ve güler yüzlü yaklaşan bir yardım yaparken, yaralı insanlarımızı rencide etmeden onure ederek yapan, Ankara Büyükşehir Belediyesidir.

Esnaflarımıza, basın mensuplarımıza, çocuklarımıza, Stk'larımıza verdiği desteği görmezden gelerek, teşekkür edeceği yerde, inkar edecek kadar ileri gitmiştir.

Doğal afeti öncesinde ve sonrasında felakete çeviren, K.Maraş Büyükşehir Belediyesinin ve Başkanının 5'inci günden sonra, kendisinin kaçıncı günden sonra ortaya çıktığını bilmediğim, mikrofon ve kamera gördüğü anda, siyasi rakiplerini terörist ilan etmeyi siyaset zanneden,
İYİ Parti'yi, şahsi çıkarlarına alet edemeyeceğini anlayınca istifa ederek, Ak Parti'ye geçen üç beş kişiyi, üçyüz beşyüz kişi zannederek, katılım programlarını düğün merasimine çeviren, Sayın Fırat Görgel'i konforlu alanından çıkmaya davet ediyorum. Ziyaret etmeye bile cesaret edemedikleri tek geçerli referans olan vatandaşlarımıza, Sayın Mansur Yavaş'ı Ankara Büyükşehir Belediyesinin organizasyonlarını, yaptıklarını ve vizyonunu sormaya davet ediyorum. İktidar imkanlarına sahip olmayan, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in önderliğinde ve talimatları ile İYİ Parti K.Maraş Teşkilatlarımızın, Şehrimizde kurduğu çadırkent ve konteyner kenti, kayıtlı yaklaşık 100 bin kişiye ulaşan gıda giyecek ve ilaç yardımlarını, dağıtılan çadırları, sobaları, günde üç öğün üç mutfaktan sunulan sıcak yemek ikramını vatandaşlarımıza sormaya davet ediyorum. Bu süreçte, Kayseri Büyükşehir Belediyeside dahil, Kahraman Şehrime zerre kadar yardımı dokunan resmi ve gayriresmi tüm kuruluşlara, tüm hayırseverlere ve Yüce Türk Milleti'nin her ferdine hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum.

İktidar Partisi K.Maraş İl Başkanı Sayın Fırat Görgel'ide konforlu alanından çıkarak, tüm bu öğrendiklerinden sonra, programdaki iddialı edasını unutmadan İSTİFAYA davet ediyorum."