Türkoğlu'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programları başladı.

Türkoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları, sabah 10.00’da Şehit ailelerini ziyaret ile başladı. Sonrasında Şehit ziyareti, 15 Temmuz şehidi Niyazi Ergüven'in kabri başında Kur'an-ı Kerim Hatm-i Şerifleri okutuldu. Programa Başkan Okumuş ve protok üyeleri katıldı.

1-1053

Güller bırakıldı

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan şehitlik ziyareti, daha sonra dualarla devam etti. Ardından şehitlerin kabirlerine protokol üyeleri tarafından güller bırakıldı.

mezar-14

Şehitlikte yapılan program sonrası Başkan Okumuş ve protok üyeleri Şehitleri anma ve Mevlüt özel programına geçtiler.

ktao.jpg2

Dondurma dağıtıldı

Durdu Tansel Camii'nde 15 Temmuz şehitlerimiz adına mevlit okutuldu. Havanın çok sıcak olması sebebiyle, mevlit sonrası Başkan Okumuş vatandaşlara dondurma dağıttı.

Ayrıca mevlit sonrası konuşan Okumuş, Türkoğlu halkını 19.00 sonrasında düzenlenecek etkinliklere davet ederken günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Okumuş'un açıklamalarının tamamı:

"Biliyorsunuz 15 Temmuz 2016'da bir darbe girişim olmuştu. Türkiye'de olduğu gibi, Türkoğlu'nda da bu darbe girişimine karşı halkın iradesi topyekün olarak, mücadelesi başlamıştı ve halkın iradesi sabaha karşı başarılı olmuştu. 6 yıldan beri darbe girişimini, Türkiye'ye karşı oynanan bu güçleri, girişimleri halkımızın dimağında canlı tutabilmek için her yıl 15 Temmuz günü etkinliklerimiz oluyor. Sabahleyin şehit ailelerimizi ziyaret ettik. Dün Kahramanmaraş valimiz ve kaymakamımızla birlikte 15 Temmuz gazimiz Gölbaşı Özel Harekat Binası'nda şehit olan Niyazi Ergüven'in evini, ailesini ziyaret ettik.

"Bütün Türkoğlu halkımızı akşam Millet İradesi meydanına davet ediyorum"

Bugün itibariyle de saat 11'de şehitliğimizde hem 15 Temmuz şehidimiz Niyazi kardeşimizin hem de iç güvenlik şehitlerimizin mezarlığında Kur'an-ı Kerim ve anma programı düzenledik. Akabinde de öğlen namazına mütakip Tansel Camii'nde Mevlid-i Şerif okutuldu. Akşam 19.00 itibariyle de Kamu Külliyemizden Millet İradesi meydanına doğru bayrak yürüyüşü olacak. 20.00'dan 00.00'a kadar meydanda etkinliklerimiz olacak ve selayla da programı bitireceğiz. Bütün Türkoğlu halkımızı akşam Millet İradesi meydanına davet ediyorum.

konsa

"Bundan sonraki süreçte de millet iradesi bu tür hain kalkışmalara kendini topyekün gösterecek güçte"

Bu tür hainliklerin, bu tür örgütlerin Türkiyemiz'de bundan sonraki süreçte de bitmesini beklemiyoruz. Bu yıllarca, tarihimize baktığımızda İbn-i Haldun'un Mukaddimesi'nde coğrafya insanın ve bir ülkenin kaderidir der. Türkiye'deki insanların her zaman teyakkuzda olması, devletine, vatanına, milletine, bayrağına her zaman sahip çıkması, bizim bütün çocuklarımızın, gençlerimizin 85 milyonun ortak hedefi vatanımız, devletimiz olacak. Bunun dışında kimseye bağlanmamız gerektiğini burda gördük. Bundan sonraki süreçte de millet iradesi bu tür hain kalkışmalara kendini topyekün gösterecek güçte. O zaman ki kalkışmaya canı gönülden katılan Türkoğlu halkımız bundan sonraki süreçte de Allah korusun olduğu takdirde yine devletimizin yanında, halkın iradesini ortaya koyacağız. Akşamki programlara bütün Türkoğlu halkımızı davet ediyoruz."