AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından yapılan temayül yoklaması, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için aday adaylarına yönelik gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi'nde düzenlenen Temayül yoklamasına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, ilçe belediye başkanları ve parti yönetimi ile üyeler katıldı.

Temayül yoklamasının amacının teşkilat mensuplarının görüşlerini, düşüncelerini, eğilimlerini istifade etmek olduğunu söyleyen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek şu ifadeleri kullandı: "Bugün AK Partimizde çok önemli bir demokrasi göstergesi var. Temayül adını verdiğimiz ya da verilen genel merkezimiz tarafından onun uygulaması var bugün. Teşkilatlarımızın görüşleri alınıyor, tercihleri alınıyor. Bu güzel bir demokrasi tarzı, işin doğrusu o. Teşkilat olarak değer verildiğinin, onların görüşlerine itibar edildiğinin güzel bir göstergesi. Bu ülke çok güzel bir ülke. Bu ülkeyi yönetecek donanımda, kabiliyette insanların İnşallah ben AK Parti'de olduğuna inanıyorum. Buralardan çıkacak tablo birbiriyle uyumlu, gerçekten kendini aşmış, özverisi fazla, donanımı çok iyi, birbiriyle her zaman bir araya gelebilecek akıllarını, düşüncelerini, deneyimlerini paylaşabilecek bir kadro İnşallah oluşacak diyorum. Herkese de başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.