AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerini değerlendirdi.

"İKİNCİ TUR SEÇİMİ DE ALACAĞIMIZDAN BİR ŞÜPHEMİZ YOK"

Türkiye'nin güzel bir seçimi geride bıraktığını belirten Görgel, "Yine tarihi bir katılımla güzel bir seçimi geride bıraktık. Türkiye tarihinin en yüksek katılımlı seçimi oldu.  AK Parti iktidarının 21 yıllık hizmetine devam mahiyetinde vatandaşından gerekli desteği 1'inci tur için alamamış olsa da ama gerekli desteği tam anlamı ile almıştır. Vatandaş umudu ve ışığı AK Parti'de görmektedir. 28 Mayıs'a kadar güzel bir süreç yönetmek istiyoruz. Alnımızın akıyla ikinci tur seçimi de alacağımızdan bir şüphemiz yok" dedi.

"TÜRKİYE'DE İSTİKRARI SÜRDÜRECEĞİZ"

28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turu için hiç durmadan çalışmaya devam edeceklerini aktaran Başkan Görgel; "Cumhurbaşkanımız için vefamızı ortaya koyma vaktidir. Bizler, durmadan AK Parti iktidarının yaptıklarını halkımıza anlatmaya devam edeceğiz. Amacımız, 'Gönül Kırmak değil Gönül almaktır' bu şiarla hareket ederek ikinci tur seçimlerini alarak Türkiye'de istikrarı sürdüreceğiz. Amacımız, insanımıza gerekli hizmeti en doğru şekilde sunmaktır. Türkiye Yüzyılına emin adımlarla birlikte yürüyeceğiz" açıklamasında bulundu.

"SEÇİMİ KAZANMAK UĞRUNA TERÖR ÖRGÜTLERİYLE KOL KOLA GİRDİLER"

Görgel; "Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürütmüş olduğu seçim kampanyası, yürütmüş olduğu siyasi anlayış Kahramanmaraş topraklarında, Kahramanmaraş'ın ruhunda kabul görmeyecek bir siyasi anlayış. Seçim kazanmak uğruna terör örgütleriyle kol kola girmiş bu siyasi anlayışı Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz bunu çok net gördü. Kahramanmaraş bu siyasi anlayışa çok büyük bir ses vermiş oldu. İkinci tur seçimlerinde de Kahramanmaraş halkı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olacak." dedi.