Cumhuriyetin  100. yılında Kahramanmaraş'ta Atatürk Meydanında CHP İL Başkanı Ünal Ateş çelenk bıraktı. Programda açıklamalarda bulunan Başkan Ateş,"Bu gün bu Ülkede insanca yaşamamızı sağlayan, özgür birer bireyler olarak bu Memlekette yaşamamızı sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyorum.

Cumhuriyet özgürlük demektir, Cumhuriyet kulluktan vatandaşlığa geçiş demektir, Cumhuriyet kadın demektir, Cumhuriyet çocuklarımızın yarınları demektir. Cumhuriyet bu topraklarda insanca yaşamamızın teminatı demektir. Bu ülkenin etrafındaki olup bitenler baktığınız zaman, kafanızı orta doğuya çevirip baktığınız zaman Cumhuriyetin ne kadar da önemli olduğunu hepiniz göreceksiniz. 

Ben 100. yılda Cumhuriyetin kuruluşunda emeği geçen herkesi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Bize düşen tek şey Cumhuriyeti ilelebet sonsuza dek yaşatmak olacaktır.

Demin burada kasım kasım kasılarak protokolde en önde bulunanlar Cumhuriyetin 100. yılında şu meydanı bile süsleyememişler. Onları esefle kınıyorum başka da bir şey demek istemiyorum.

Bir Büyükşehir Belediyesi şu alanı bayraklarla donatamıyorsa, bayraklarla süsleyemiyorsa Cumhuriyetin 100. yılında bunu bile yapamıyorsa bu memlekete zinhar faydası olmayacak demektir. Cumhuriyetin her türlü nimetlerinden faydalanıp Cumhuriyete düşmanlık besleyenleri de yüce Allaha havale ediyorum" dedi.