Kahramanmaraş'ta 6 şubat asrın felaketi depremin ardından şehrin haber ağını temsil eden yerel basın kuruluşları da hasar görmüştü.

Depremlerden etkilenen basın kuruluşları için Basın İlan Kurumu öncülüğünde toplanan bağışlar yerine ulaştı. AFAD, basın kuruluşlarına verilmek üzere toplanan bağışlarla temin ettiği teknik ekipmanı Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’taki gazetecilere teslim etti

Basın İlan Kurumu koordinasyonunda basın kuruluşlarına yardım dolayısıyla toplanan bağışlar  gazetecilerin kullanımına sunulmak üzere teknik ekipman alımı gerçekleştirildi. Kahramanmaraş'ta ki basın kuruluşlarına AFAD yetkilileri tarafından bilgisayar, fotoğraf makinesi, yazıcı, konteyner ve büro malzemeleri teslim edildi.

Basın kuruluşlarının her daim yanında olduğunu belirten  Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Artvin’deki gazetelerin meşaleyi yakmasıyla basın camiası olarak harekete geçtik. Ülke genelinde 450 civarında basın kuruluşu kampanyaya destek vererek deprem bölgesinde görev yapan meslektaşlarını yalnız bırakmadı. Basın İlan Kurumu da hem çalışanlarının verdiği maddi destek, hem de mevzuatın uygulanması noktasında sağladığı kolaylıklarla elinden gelen bütün desteği verdi. Deprem bölgesindeki basın kuruluşlarımız eski günlerine dönene kadar her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. Basın kuruluşlarımıza, AFAD yetkililerine ve Kurum personelimize canı gönülden teşekkürü borç bilirim" dedi.

Kanal Maraş ailesi olarak her daim basının yanında olan Basın İlan Kurumu ve AFAD yetkililerine teşekkür ediyoruz.

masarekipman