İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, nüfus müdürlüklerinde bu yıl 30 milyon yüz yüze işlem yapıldığını belirterek, "E-Devlet’ten yapılan işlem sayısı 146 milyondur. Bu yıl yaklaşık 6 milyon ehliyet, 12 milyon da kimlik verdik. BDDK ile bir çalışma yapıyoruz. Bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak." dedi.

Son dakika haberleri: Ankara Keçiören İlçe Nüfus Müdürlüğünde açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Nüfus müdürlüklerinde bu yıl 30 milyon yüz yüze işlem yapıldı. E-Devlet'ten yapılan işlem sayısı 146 milyondur. Bu yıl yaklaşık 6 milyon ehliyet, 12 milyon da kimlik verdik." dedi.

BANKA İŞLEMLERİNDE YENİ DÖNEM!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile bir çalışma yapıldığını aktaran Bakan Soylu, "Bankalarda yeni kimlik olmadan işlem yapılamayacak." dedi.

"ELEKTRONİK DOĞRULAMA SİSTEMİ DEVREYE GİRECEK"

Televizyon izlerken inanamadığı olay başına geldi! Televizyon izlerken inanamadığı olay başına geldi!

İçişleri Bakanı Soylu, "Türkiye'de yerli ve milli pasaportunu bastı. Bu yıl 700 bin pasaport vermeyi planlıyorduk ancak 650 bin verdik. Bu yıl toplam 11 milyon pasaport basma kabiliyetine ulaşacağız.

Birçok yerde de tapu kadastroda da artık suistimalin önüne geçilecek. Elektronik doğrulama sistemi devreye girecek." diye konuştu.