Tarım ve Orman Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayları ve AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel Dulkadiroğlu Heyecan Bahçesi’nde yerel ve ulusal basın mensuplarıyla sahur programında bir araya gelerek açıklamalarda bulundular.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Kahramanmaraş’ın yeniden ayağa kalkması adına ortaya koydukları çalışmaları anlattı. Kirişiçi bu çalışmaların özverili bir şekilde sürdüğünü dile getirirken şehre kazandıracakları projeler hakkında da bilgiler verdi.

Kirişçi, yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kahramanmaraş, kurtuluş savaşında ortaya koyduğu mücadele ruhuyla, o büyük savaşın ardından yaralarını büyük bir hızla sardı. Bu bakımdan Kahramanmaraş çok özel ve anlamlı bir şehirdir. O gün olduğu gibi bu büyük felaketin ardından da şehrimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Burada önemli olan birlik ve beraberliğimizdir. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz iş, altından kalkamayacağımız yük yoktur. Şehrimizi her açıdan ayağa kaldırma adına hep birlikte çalışıyoruz.”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Şehrin olağan üstü bir koordinasyon sistemiyle çok büyük sorun ve engelleri aştığını söyleyen Görgel, şunları dile getirdi: “Bu süreçte birlik ve beraberlik çok önemlidir. Bizler de bu güne kadar çok büyük bir birlik ve beraberlik ortaya koyduk. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimizin ihya olması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmayı sürdüreceğiz.”