MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ''Sosyal medyanın denetim altına alınması şarttır'' diyerek sosyal medya ‘sansür’ düzenlemesinin bir an önce kanunlaştırılması çağrısı yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu kez de ‘sosyal medya’ sansürünü gündeme getirdi. Partisinin MYK toplantısında konuşan Bahçeli, “Partimiz 2023’e kilitlenmiştir. Algı operasyonları, linç kampanyaları 2023 yılının ümitlerini asla kırmayacaktır.

Son gelişmeler göstermiştir ki, sosyal medyanın mutlak suretle denetim altına alınması şarttır. Bunun yanı sıra ahlaki ve hukuki açıdan sınırlandırılması hayat memat konusudur. Bu kapsamda 1 ekim 2022 tarihinde TBMM çalışmalarına başlar başlamaz, hazırlığı büyük oranda tamamlanmış olan ‘sosyal medya düzenlemesi’ kanunlaştırılarak gittikçe büyüyen kara delik hukuki bir temele bağlanmalıdır.” ifadelerini kullandı. Bahçeli, ‘Böyle bir zillete müsaade edilmeyecektir’ diyerek sosyal medya yasaklarına göz kırptı.

YİNE KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI: 2023 YILI KILIÇDAROĞLU İÇİN BİTİŞ YILI

Kulisler hareketlendi! Erdoğan'ın 'erken seçim' yanıtı gündem oldu Kulisler hareketlendi! Erdoğan'ın 'erken seçim' yanıtı gündem oldu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Bahçeli, “CHP Genel başkanı siyasi edep ve terbiye sınırlarına dönmelidir. Dahası pervasızlığı ve pişkinliğinin siyasi mücadelesine bir şey kazandırmayacağını aklından çıkarmamalıdır. Bizzat kendi azından siyasi hayatının sonuna geldiğini ifade eden Kılıçdaroğlu için 2023 bitiş ve tasfiye yılı olacaktır.” dedi.

15 TEMMUZ’A 15 MART DEDİ
Bahçeli, gazetecilerin sorusunu yanıtlarken 15 Temmuz demek yerine 15 Mart dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK açıklamasını eleştiren Bahçeli, “Gizli kalmış FETÖ’cülük oynamasın. KHK’nin geri dönüşü yok. O sevdadan vazgeçsin. 15 Mart’a ihanettir o. 751 vatandaşımızın katilerine affa kimse cesaret edemez.

Bahçeli’nin konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

“Kılıçdaroğlu askerimizin de polisimizin de milli güvenliğimizin de karşısındadır.”

“Bir isim üzerinde uzlaşmaktan aciz kalan, kulisleri kaynatan partilerin asıl üzerinde durmaları gereken husus aynı şeyi söylemeleri değil, ne kadar arkasında durduklarıdır. Zillet ittifakı dağılmıştır.”

“Zillet ittifakı terörle arasına mesafe koymamıştır.”

“Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için olağanüstü bir gayret sarf edilecektir.”