Show TV ekranlarında yayınlanan Baba dizisi, onlarca dizi arasında yoluna devam ediyor ama yaşanan reyting düşüşleri, izleyiciyi endişelendiren bir sürece getirdi durumu! Dizi, 15 Şubat'ta yayınlanmaya başlamıştı.

İkinci sezonunda yeni oyuncu serisine büyük bir değişim ruhu hakim oldu. Senaryosunu Gökhan Horzum'un yazdığı dizinin hikayesi o kadar değişti ki ilk sezonu hatırlayanlar ikinci sezonda büyük bir sürpriz yaşadı. Yeni karakterlerle dolu yeni hikaye ortamına ve daha dokunaklı sahnelere rağmen Baba dizisi beklenen başarıyı yakalayamadı.

Mahmut Tuncer 30 Dakika İçin Kamera Karşısına Geçti, Aldığı Para Herkesi Şaşırttı! Mahmut Tuncer 30 Dakika İçin Kamera Karşısına Geçti, Aldığı Para Herkesi Şaşırttı!

Dizinin 24. bölümünde herhangi bir kategoride reyting listelerinde ilk 10'a girememesi sorunun büyüdüğünü gösteriyor. Artık Baba dizisi için yolun sonuna doğru adım attığımız gerçeğine bakmak gerekiyor ve izlenme kaybı ortalamanın altında seyrediyor.

Bu düşüncenin sebebi ise hikayenin geniş bir izleyici kitlesini çekemeyecek noktaya gelmiş olmasıdır. İzlenim o ki dizi bundan sonra ortalamanın altında reytinglerle devam edecek.

baba-dizisi-final-yolu-gorundu

Show TV refleks olarak diziyi hemen bırakmıyor, ancak ikinci sezonun düşen reytinglerinin ardından kanal yönetiminin karar vermekte yavaş kalması şaşırtıcı olmamalı. Baba dizisinin 24.bölümünde çok sayıda izleyici çekmek adına olumsuz bir imaj çizildi ve gelecek belirsiz.

Dizinin konusu artık izleyiciyi çekemez hale geldi.Birçok hayran, ikinci sezonun reytinglerinin ilk sezona göre daha düşük olmasının ardından final ihtimalinin arttığına inanıyor.