Depremin ilk gününden beri vatandaşların yaralarını sarmak için elinden geleni yapan Ateş Tarım, deprem sonrası zor günler geçiren çiftçilere yardım etmeye devam ediyor.

Ateş Tarım deprem sonrası zarar gören çiftçilik sektörüne yardım ve destek olmak için 'Her köye bir alet' projesini başlattı. Proje kapsamında her köye ortak kullanım için alet tahsis edileceğini belirten Ateş Tarım yetkilisi Hasan Ateş ayrıca enkazda zarar gören tarım aletlerinin de ücretsiz şekilde tamir edileceğini dile getirdi. Ayrıca Ateş, tarım aleti üreten diğer firmalara çağrıda bulunarak kampanyaya davet etti.

İşte Hasan Ateş'in açıklamasının tamamı:

"6 Şubat 2023 tarihinde büyük felaket olarak kabul ettiğimiz depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Çok sayıda canımızı kaybettik kabul ediyoruz ama bir an önce toparlanmamız ve hayata kaldığınız yerden devam etmemiz gerekiyor. Yeniden başlıyoruz. Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır. Ateş Tarım olarak enkazda zarar gören vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık ve hala da çalışıyoruz.

Yaptıkları yardımlarla bizlerin yanında olan tüm hayırseverlere de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu anlamda bugüne kadar çiftçinin tercih ettiği markaları bu zor günümüzde yanımızda görmek istiyoruz. Her Köye Bir Alet projesi başlatıyoruz. Projemiz kapsamında her köye ortak kullanım olarak aletini muhtarlıklara teslim ediyoruz. Tarım aletine ihtiyacı olan tüm köylülerimiz bu aletleri kullanabilir. Ayrıca firmalarla görüşmelerimiz devam etmekte olup enkazda zarar veren tarım aletini firma evinizin önünden alıp firmaya götürüp tamir edip tekrar evinize ücretsiz olarak getirmekte. Bunu başlangıç Sissan tarım makinaları ile başladık. Diğer firmalarımıza da gerek ücretsiz tarım aleti vermek konusunda gerekse ücretsiz tamir bakım konusunda çağrı yapıyoruz ve yardımlarını bekliyoruz.

Unutmayalım ki çiftçi olmazsa ekmek olmaz ekmek olmazsa hayat olmaz. Dolayısıyla bu zor günümüzde yardıma en çok çiftçilerimizin ihtiyacı vardır. Tüm tarım aleti üreten firmaları bu kampanyamıza davet ediyoruz herkese teşekkür ederim."