CHP Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş liderliğinde Kahramanmaraş'a sosyal yardım merkezi kuruldu. Merkezde ihtiyaç sahibi depremzedelerin ihtiyaçları gideriliyor.

Yardım merkezinin malzemelerini gönüllü bağışçılar ve partililer tarafından bağışlandığını söyleyen Ateş, ellerinden geldikçe bu işe devam edeceklerini söyledi.

Ateş'in açıklamalarını şu şekilde:

"6 Şubat depremlerinden sonra uzun süre dışarıdan gelen yardımların dağıtım ve koordinasyonunu yaptık. Hemen hemen bir çok köyümüze bu yardımları ulaştık. Özellikle büyük hasar alan ve evleri yıkılan köylerimize ulaştık. Fakat biz bu yardımların kalıcı hale gelmesini istiyorduk çünkü Kahramanmaraş'a binlerce tır geldi ama sonradan bu yardımların kesileceğini biliyorduk o yüzden böyle bir yer aklımıza geldi. Burada kıyafetten gıdaya, medikal malzemeden, yürütece, bebek bezinden mamaya, yorgana kadar bir çok malzememiz var ve bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. 75 günden beri bu işi yapıyoruz. Bizim bütün sevdamız Kahramanmaraş ve bu kenti tekrar ancak ve ancak böyle çalışarak ayağa kaldırabileceğimize inanıyoruz. O yüzden hemşehrilerimiz için elimizden geldiği, gücümüz yettiği kadar yardım etmeye çalışıyoruz. Yüzlerce hatta binlerce vatandaşımıza ulaştık. Toplanan yardımlar tamamen gönüllü bağışçılarımız ve partililerimiz gönderdiği bağışlardan oluşuyor. Elimizden geldiği kadar bu işi devam edeceğiz."