Ham petrol fiyatlarının son 9 ayın dip seviyesini görmesi araç sahiplerinde indirim beklentisini oluşturdu. Güncel LPG, motorin ve benzin fiyatlarına indirim beklentisinin yanında kurdaki dalgalı seyir ise akaryakıt fiyatlarına zam gelir mi sorusunu gündeme getirdi.

 ABD HAM PETROLÜ 9 AYIN DİBİNDE

Ham petrol fiyatı, birçok ülkede yapılan faiz artışlarının küresel enerji görünümüne ilişkin beklentileri kötüleştirmesiyle 4. haftayı da düşüşle tamamlamaya hazırlanırken, ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi. Şu anda ise petrol 85 dolar seviyesinde hareket ediyor.

MOTORİN VE BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM GELECEK Mİ?

Petrol fiyatları bu haftaki düşüşünü sürdürürken ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi. Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen gerilemenin ardından motorin fiyatı ve benzin fiyatlarına indirim beklentisi oluştu.

MOTORİN FİYATLARINA İNDİRİM GELMİŞTİ

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma sonrası motorinde indirim beklentisi oluşturdu. Sektör temsilcileri, motorine gelen 1.76 kuruş indirimin 20 Eylül 2022 Salı gününden itibaren geçerli olduğunu belirtti. 20 Eylül’de petrol fiyatı ise 92 dolardı.

Editör: Menekşe Topaloğlu